Wymiana płynów, filtrów i klocków.

erO_

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 25 sty 2007, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wymiana płynów, filtrów i klocków.

#1

Nieprzeczytany post autor: erO_ »

Witam!

To moje 1 autko i po raz pierwszy bede wymienial:
- olej
- filtr oleju
- filtr gazu
- klocki hamulcowe

Moje pytania:

Czy dam rade smamemu, czy lepiej iśc gdzies do serwisu?
Zagazowałem autko kupić olej do silników zasilanych LPG, czy ten który był stosowany cały czas?
Czy coś jeszcze powinienem wymienić, z rzeczy które obowiązkowo tyrzeba wymieniać co jakiś czas?

Z góry dziękuje za pomoc!
I LOVE MY CAR =)

Goszas

#2

Nieprzeczytany post autor: Goszas »

erO_ pisze:Zagazowałem autko kupić olej do silników zasilanych LPG, czy ten który był stosowany cały czas?
jak mechanik sie dowiedzial, ze leje olej ten niby do gazowcow o innych parametrach niz podaje producent to mnie opierdolil

[ Dodano: 2007-04-06, 09:52 ]
erO_, ero a tak po za tym jak se ma gdzie grzebac (garaz lub jakies podworko przy domku z betonem) to:

1. olej i filtr + pikus
2.filtr gazu to juz zalezy ja np. wymienialem z ojcem pod blokiem :P wystarczy przy butli zamknac zawor i wymieniac (tylko sie nie przestrasz jak przy rozkrecaniu Ci trysnie gazem, bo to normalne, w koncu od butli do przodu kawalek drogi)
3.klocki tez nie sa zbyt trudna rzecza, jesli ktos jest pojetny i uwaza jak rozbiera i wyjmuje stare



mam nadzieje, ze pomglem

Pozdro Goszas!!! :D

[ Dodano: 2007-04-06, 09:55 ]
ero zobacz jeszcze filtr powietrza!
filtr paliwa!
i zobacz jak pasek wyglada!

a tak jak by co to ten mechanik co mnie opierdolil to z bydgoszczy z ul. Brzozowej nawet opisany w dziale sklepy warsztaty serwisy czy jakos tak to sie nazywa

powodzenia :!:

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: chiken »

warto zajrzeć do instrukcji samochodu tam jest ładnie wszystko napisane co i kiedy przydałoby się wymienić.

do tego co napisał przedmówca warto pomyśleć o świecach chyba że już wymieniałeś
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

Goszas

#4

Nieprzeczytany post autor: Goszas »

chiken, dobrze gadasz i moze kabelki w nocy oblookac od swiec

erO_

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 25 sty 2007, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: erO_ »

pytanko, jak te kabelki oblukać od świec? i dlaczego w nocy :P ok to kupie olej filtry itp. i postaram sie sam wymienić, filtr powietrza wymienialem jakies 2tys. km temu, aha i jaki olej kupic najlepiej? Jesszcze ostanie pytanko czy mqacie jakiś dobry sklep gdzie dostane olej, kostki hamulcowe, filtry itp. po dobrych cenach, czekam na odp. i dziekuje za pomoc.
I LOVE MY CAR =)

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

po zakręceniu zaworu butli z gazem odpal samochód na gazie w celu wypalenia gazu z instalacji wtedy mniej gazu walnie Ci w twarz przy wymianie filtra

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wencik »

erO_ pisze:Jesszcze ostanie pytanko czy mqacie jakiś dobry sklep gdzie dostane olej, kostki hamulcowe, filtry itp
autopartner na subisława/żabianka

Goszas

#8

Nieprzeczytany post autor: Goszas »

kam02, no racja ja tak nie zrobilem i smrod jak s..urwysyn byl przez chwile :mrgreen: ale co tam

erO_, bo w nocy jak jest ciemno to widac jak iskrzy i sa przebicia(znaczy nie jest dobrze) ale jak sa to czuc ze furka muli jak gubi iskre tylko pamietaj jak bys wymienial kable to po kolei po jednym bo jak inaczej podlaczysz to mozesz nie zapalic

[ Dodano: 2007-04-06, 13:53 ]
erO_, i jak bedziesz rozkrecal filtr od gazu to uwazaj na uszczelki, zeby nie zgubic

erO_

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 25 sty 2007, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: erO_ »

ok dzieki za pomoc, czyli kołlo butli jest jakis zaworek, zakręcam, wypalam gaz i wymieniam filtr, dzieki za pomoc!
I LOVE MY CAR =)

ODPOWIEDZ