Tylna klapa bagażnika i wytłumienie drzwi

karaluch

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 09 maja 2008, 13:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Tylna klapa bagażnika i wytłumienie drzwi

#1

Nieprzeczytany post autor: karaluch »

Witam.
Posiadam astre 1,4 z 1998 roku, kombi

Mój problem związany jest z tylną klapą bagażnika.
Polega on na tym, ze nie mogę jej tak noramalnie zmknąć.
Aby domknęła się do końca musze naprawdę mocno trzasnąć. A czasami nie udaje sie to za pierwszym razem i musze to robić kilka razy.
Nie jest to zbyt komfortowe dla mnie i dla pasażerów.
Gdy zamykam ją normalnie to nie domyka się. Zamek lekko chwyta ale można nią poruszać. Tak jak przy niedomkniętych drzwiach.
Może macie jakieś pomysły jak zaradzić temu aby tylna klapa bagażnika zamykała się za pierwszym razem bez problemów i cicho???
...
Druga rzecz dotyczy podobnej kwestii.
Drzwi, zarówno przednie jak i tylne strasznie trzaskają. Jak ktoś siedzi w środku w aucie i jak zamyka drzwi to jest straszny chałas.
Może macie jakieś autorskie pomysły jak wytłumić takie drzwi.
Nie wiem jak to jest w innych astrach tego typu.
Wiem, ze w wersji 2giej astry drzwi zamykają się bardzo cicho, czy jest możliwe aby w 1dynce było tak samo?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
ps: forum EXTRA, wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.
astra 1,4
90 KM
1998
Caravan
150000 km

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Jeżeli chodzi o tylną klapę to po bokach są takie jakby odboje (takie gumy), możesz je trochę wkręcić - to powinno pomóc.

karaluch

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 09 maja 2008, 13:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: karaluch »

Próbowałem już to.
Wkręcałem i wykręcałem ale to nie pomaga.
Jedno co mi przychodzi na myśl to, że zamek z klapy bagażnika nie chwyta do końca za ten uchwyt który jest na podłodze bagażnika. Może bedzie trzeba trochę przesunąć go do przodu.
Jednak to jest dla mnie trochę dziwne bo przecież za którymś mocniejszym razem udaje się domknąć bagaznik.
astra 1,4
90 KM
1998
Caravan
150000 km

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#4

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

dokładnie tak jak piszesz karaluch trzeba ten bolec przesunąć w kierunku klapy a jeśli chozi o drzwi to nasmaruj ograniczniki i zawiasy może pomoże.
SAAB, born from jets, killed by assholes

karaluch

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 09 maja 2008, 13:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: karaluch »

A czy macie jakieś sposoby na wytłumienie drzwi. Strasznie trzaskają.
Szlak mnie trafia jak do samochodu wchodzi pasazer i BUCH! trzaska drzwiami. Ich tak naprawde nie trzeba mocno zamykac, oprocz oczywiscie tylnej klapy. Mimo to nie chce kazdego upominac aby zamykal delikatnie drzwi.
Kumpel mówił, ze astry 1dynki tak mają. Nie mam porównania jak to jest w innych astrach. Nik ze znajomych nie ma takiego samochodu. Jednak jak spotkam kogos z asterka to poprosze aby mi pokazal jak to jest u niego.
astra 1,4
90 KM
1998
Caravan
150000 km

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

W mojej eF-ce też się tak zamykają, wystarczy trochę mocniej zamknąć drzwi i jest hałas. U mamy w AH zamykają się bardzo cicho, u kolegi w AG też.

W dziale Car-Audio jest temat o wygłuszaniu drzwi, taki zabieg na pewno sprawi, że drzwi będą cicho się zamykać, z tymże jest to trochę kosztowne i czasochłonne...

karaluch

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 09 maja 2008, 13:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: karaluch »

Koledzy, coś dziwnego dzieje się z moim autem.
Po ciężkich trudach udało mi się ruszuch ten uchwyt, który znajduje się na dole z tyłu w bagażku i przytrzymuje zamek od klapy bagażnika. Przesunąłem go troszeczkę na zewnątrz i... rewelacja, klapa zamyka się cichutko i bezproblemów. Ale....
po tym jak to zrobiłem na dugi dzien rano pojawiło się peknięcie na przedniej szybie auta. Dość spore, teraz podczas jazdy powoli stale się powiększa.
Pytanie czy przesunięcie tego uchwytu od zamka mogło mieć na to jakiś wpływ? Mam tu na myśli, żę może tylna klapa powodowała, że kabina auta nie ruszała się na boki, a po tym jak to przesunąłem kabina jest niestabilna? Dodam, że tylna klapa jest stabilna, nie ma żadnych luzów. Poradźcie jak można sprawdzić co było przyczyną pęknięcia?
Pozdrawiam.
astra 1,4
90 KM
1998
Caravan
150000 km

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#8

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

a to pęknięcie powstało w czasie jazdy czy podczas postoju? Może po prostu zbieg okoliczności że tak się stało, samochód stał na słońcu, ktoś strzelił z wycieraczki, wada szyby albo wjechałeś w dziurę. W jakiś sposób klapa może usztywniać ale nie do tego stopnia że pęka szyba, wiele ludzi coś przewozi z otwartą klapą a nie obiło mi się o uszy aby im też pękały szyby. U siebie w chabecie(klapa też sporych rozmiarów) regulowałem ten bolec i przez jakiś tydzień jeździłem i regulowałem aby nie tłukła i nic się nie stało. Chyba miałeś pecha że zbiegło się to w czasie. Pozostaje wymienić szybę i modlić się aby nie pękła a jak pęknie to zwalić na szklarzy że źle zamontowali :P
SAAB, born from jets, killed by assholes

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: bobi »

Klapa raczej nie ma nic do tego, że pękła szyba przednia.

Co do głośnego zamykania drzwi to sprawdź czy tapicerka jest dokładnie dokręcona i czy trzyma sie na wszystkich bolcach (czy jak to sie tam zwie ;) ) wystarczy że jeden bądź dwa bolce wyskoczyły to juz jest nie do zniesienia :/
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

karpik48

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 02 gru 2007, 14:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: karpik48 »

Tylna klapa na pewno nie ma nic do przedniej szyby, może pękła od uderzenia kamieniem spod koła innego auta, tak jak u mnie kiedyś gdy jechałem rano do pracy, na początku był mały odprysk, a wieczorem wsiadając do auta zauważyłem pęknięcie na długości ok 20cm. Szybę musisz wymienić bo albo Ci pęknie do końca przy wjeździe w jedną z licznych dziur na naszych ulicach, albo gliniarze zabiorą Ci dowód rej.
Co do hałasujących drzwi to sprawdź czy dobrze trzymaja na zawiasach, czy nie maja luzu

ODPOWIEDZ