Zagłębienie na dachu

karaluch

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 09 maja 2008, 13:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Zagłębienie na dachu

#1

Nieprzeczytany post autor: karaluch »

Mam w swojej astrze na dachu małe zagłębienie. Wygląda to tak jakby upadł tam kamień lub coś ciężkiego i zostawił po zobie małe zagłębienie. Zaóważyłem, że w tym miejscu zaczyna mi się pojawiać rdza. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, ze woda zostaje w tym miejscu a nie spływa z auta po dachu.
Pytanie:
Jak mam sobie poradzić z tym faktem, tak aby rdza nie przeżarła mi dachu?
Czy są jakieś sposoby na zabezpieczenie tego?
Pozdrawiam.
astra 1,4
90 KM
1998
Caravan
150000 km

kazik70

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 08 lut 2008, 18:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin (Łęczna)
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kazik70 »

Wydrapać rdze + szpachla + nowy lakier w tym miejscu. Dużo Cię to nie będzie kosztować.
Możesz podjechać do lakiernika albo spróbować samemu swoich sił :)

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Jeżeli jest to bardzo małe wgniecenie to bym to tak zostawił (no chyba, że chcesz je zlikwidować to wtedy musisz użyć do tego szpachli). Jeżeli chodzi o rdzę to najlepiej ją zdrapać, przyszlifować trochę papierem ściernym (nie za grubym), potem odtłuścić to wszystko (ja brałem u siebie spirytusem salicylowym) i pomalować lakierem.

Ja ostatnio zrobiłem u siebie taki zaibeg, bo rdza zaczynała się pojawiać w kilku miejscach, m.in. pod klapką wlewu paliwa. Wyczyściłem rdzę, odtłuściłem spirytusem. Wcześniej kupiłem w ASO lakier w pędzelku (metalizowany) + lakier bezbarwny. Za wszystko zapłaciłem trochę ponad 26zł.

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

jak małe zagłębienie i płaska powierzchnia to polecam suchy lód
5 min i nie ma śladu

ODPOWIEDZ