Opel Astra 1,6 16v 97 spalanie

pers

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 04 lut 2008, 23:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: pers »

Łapa pisze:Moja Asia F Kombi 1,6 16V pali ok. 14l/100km-w miescie. Muli jak diabli. Na starcie zostawia mnie maluch,jednak potem ....... az miło. Troche siary w tym jest,ale czy to normalne ??
ała, miałem identyczną, po mieście wiecej jak 10 mi nie brała, a zazwyczaj jeździłem w mieście. Na trasie do 110 km/h ok. 8 l.

Marek71

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 08 mar 2008, 23:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: Marek71 »

Jednak coś się zmieniło.
W środę zatankowałem i wyszło mi spalanie gazu na poziomie 14,5 litra w mieście.
W czwartek rano w Nagaz miałem fart i zrobiłem regulacje.
Przez czwartek i piątek przejechałem w mieście 150 km i nie wytrzymałem by nie zatankować... weszło 18 litrów więc spalanie spadło do 12 litrów. Styl jazdy taki sam jak wcześniej... trochę klimatyzacji bo już się zrobiło ciepławo.
Teraz sprawdzę na całym zbiorniku.
Dopiero 1/2 m-ca temu robiłem regulację w Polmozbycie w Łodzi ale tam nawet nie podpieli analizatora spalin - nie polecam.
[External Link Removed for Guests]

gary1985

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 10 maja 2008, 0:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zlotow
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: gary1985 »

Tak wic zrobiłem mały tescik na spalanie.Zalałem na Bp za 50zł wyszło jakies 11,2 l.Zrobiłem na tym około 93km.Tak wiec spalanie wyszło około 11,5-12l.Dodam że to była jazda jak na mnie bardzo spokojna.Teraz nie wiem czy dalej szukać przyczyny tak dużego spalania na mieście czy poprostu odpuścić bo poprostu tak jest.Dodam że na kompie byłem i wykazało że wszystko jest oki. Sprzęgło sprawdzałem i tak samo termostat.Co mogę jeszcze sprawdzić?Większe spalanie może być spowodowane urwaniem sie tłumika?Urwał mi prawie w połowie czyli kończy sie w miejscu gdzie zaczyna się bagażnik.

I mam dodatkowe pytanie.Dzieje sie pewna rzecz ale tylko chwile po odpaleniu.Jak odpalę samochód wrzucę powiedzmy na jedynkę przejadę troszkę i nacisnę sprzęgło to obroty lekko skaczą tak jakbym lekko gazu dawał ale to tylko tak mam po odpaleniu.

Awatar użytkownika
Grzegorz_1986

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2008, 19:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: Grzegorz_1986 »

A ja myślałem, że mi dużo pali :)) 1.6 16V rok 95 HB miasto 9-10l zależności od stylu jazdy, a na trasie ostatnio wyszło mi 7.5l i to nie przy spokojnej jeżdzie tylko ciągłe przyśpieszenia powyżej 3500 obrotów ale szybciej niż 120 się nie dało jechać, oprócz autostrady do Krakowa, ale co z tego jak na obwodnicy korek :) mowa oczywiście o gazie, na benzynie nie testowałem :)

a182

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 05 kwie 2008, 22:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: a182 »

Grzegorz_1986 pisze:A ja myślałem, że mi dużo pali :)) 1.6 16V rok 95 HB miasto 9-10l zależności od stylu jazdy, a na trasie ostatnio wyszło mi 7.5l i to nie przy spokojnej jeżdzie tylko ciągłe przyśpieszenia powyżej 3500 obrotów ale szybciej niż 120 się nie dało jechać, oprócz autostrady do Krakowa, ale co z tego jak na obwodnicy korek :) mowa oczywiście o gazie, na benzynie nie testowałem :)
9-10l na gazie w mieście? jestem pełen podziwu!! u mnie taki wynik to na trasie osiąga :P

gumiak

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 27 maja 2008, 22:33
Imię: Przemek
Silnik: X16XEL
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowa/Kielce
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: gumiak »

U mnie - również 1,6 16 v, gaz sekwencja - stag300 - pali (zarowno gazu jak i benzyny zreszta) w trasie 11-12 litrow. Po miescie od 12 do (czasem mam wrażenie że do nieskończoności;) 15l. Rewelacji ni ma... Mulowatosci zbytnio nie odczuwam.
Moja AstrA --> [External Link Removed for Guests]

Korek

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 04 wrz 2008, 23:51
Imię: Piotrek
Auto: Astra F Caravan
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Ostrów Wlkp / Toruń
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: Korek »

Witam ja mam Astre 1.6 16V benzynka bez gazu !! i musze wam powiedziec ze jak czytam to chyba jednak moje spalanie nie jest takie zle jak myslalem. Na trasie do Torunia i spowrotem do Ostrowa Wlkp to jest jakies 400 km i dotego jeszcze ponad 160 k mieszana jazda to po miescie i troche trasy wiec razem 560 i zatankowalem 43 litry to wychodzi 7.6l wiec to jest dobry wynik a nie uwazam ze moja jazda jest spokojna ( 110 na trasie) a w samym miescie roznie 8.8l, 9.5l teraz jak jest zimniej to moze nawet z 10l wziasc ale wiadomo zimom zawsze wiecej spali
pozdrawiam

gumiak

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 27 maja 2008, 22:33
Imię: Przemek
Silnik: X16XEL
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowa/Kielce
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: gumiak »

Korek - nie jest takie złe?!?! - 7,6 litra:) Masakra jakby mi tyle paliła to bym był wniebowzięty:) Ja jeszcze nigdy na żadnej trasie nie zszedłem poniżej 9. Dziewiec mi spaliła w Niemczech na autostradzie w lato, jechałem z "ostrożnym" wujkiem - ulubione przysłowie ostrożnego wujka: "zwolnij". Jak sam jeździłem po Niemczech, oczywiście "spokojna" jazda - maxymalnie 190km/h paliła jakieś 11. A teraz w zimę szkoda gadać...
Moja AstrA --> [External Link Removed for Guests]

shaggy_nl

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 07 sie 2008, 12:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zd-Wola
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: shaggy_nl »

Ja jeszcze nigdy na żadnej trasie nie zszedłem poniżej 9.
Yyyy ... Silnik 1.8i trasa Holandia - Polska 140km/h, spalanie 7,5 ;]
I`ve got to change to stay the same

Moja asterka: [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ