Opel Astra 1,6 16v 97 spalanie

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

gary1985, powinien mieć raczej mniejszą moc, bo sprzęgło sie ślizga i nie ma przekazywania pełnej mocy na koła ( tak jak przy ruszaniu z "pisiekm" częśc mocy jest poprostu tracona ).
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Frost

Administrator
Posty: 3214
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:30
Imię: Przemek
Auto: Opel Astra F
Silnik: ...1.6
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Frost »

pio555 pisze:
gary1985 pisze:a na mieście max 8
to trochę przesad ale 8,5-9,5 to norma
gary1985 pisze:trasie spala jakieś 6
pod warunkiem,że nie jedziesz non stop 150
dokładnie tak jak kolega napisał
twój silnik w klombiku tyle niestety spala i nie wierz w mniejsze spalanie no chyba ze jezdzisz nie więcej jak 90: :m ewentualna poprawa może zależeć od tego czy robisz krótkie odcinki czy długie no i ew można pomierzyć sondę lambda

Marek71

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 08 mar 2008, 23:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Marek71 »

gary1985, Twój wynik 11 miasto i 7,5 trasa to bardzo dobry wynik. Mój pali jak w podpisie LPG miasto 12,5 l (normalna jazda do 3,5t/obr) na trasie wyszło mi 10,5 (110-130km/h) Benzyny pali mi w mieście 11-11,5l trasy nie sprawdzałem.
To mulenie do 2,5t to normalne, jak włączysz klime to nawet ciężko dobrze ze skrzyżowania ruszyć.
[External Link Removed for Guests]

gary1985

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 10 maja 2008, 0:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zlotow
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: gary1985 »

Chciałem sobie przetestować auto gdy będę jeździł do 25tys obrotów czy jak na mnie super wolno i spokojnie ja nigdy,mowie zobaczę czy spalanie zmaleje.Ale na liczniku pokazało ze zrobiłem 90km i zapaliła sie rezerwa gdzie miałem zalane za 50zł czyli jakie 11,2 litra.Wcześniej zalałem jak rezerwa zaczęła sie palić.Tak wiec różnicy według mnie nie widać a dziwne bo styl jazdy by daleki od tego jak wcześniej jeździłem.Dodam ze akurat odpał mi tłumik tak wiec moj tłumik kończy sie na środku samochodu dalej odpadło może to mieć wpływ na spalanie?Ale jak teraz samochód pierdzi ;P Jak kombajn :P

Łapa

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:56
Imię: Michal
Auto: Astra F
Silnik: 1,6
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Łapa »

Moja Asia F Kombi 1,6 16V pali ok. 14l/100km-w miescie. Muli jak diabli. Na starcie zostawia mnie maluch,jednak potem ....... az miło. Troche siary w tym jest,ale czy to normalne ??

Marek71

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 08 mar 2008, 23:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Marek71 »

Łapa, ja mam to samo już zaczynałem myśleć że tylko ja tak mam. U mnie ostatnio w mieście wyszło ok 15l/100km w mieście, jazda klima 50%. Z tego wszystkiego pojechałem dzisiaj na regulacje (nagaz w Łodzi) wyszła trochę za bogata mieszanka.

Mulenie na starcie zwłaszcza z włączona klimatyzacją nie pozwala godnie wystartować. Dochodzi do tego że niekiedy wyłączam klimę jak wiem że trzeba będzie trochę szybciej ruszyć albo zrobić szybszy manewr.
[External Link Removed for Guests]

Łapa

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:56
Imię: Michal
Auto: Astra F
Silnik: 1,6
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Łapa »

Przyczyny niby te same.
Niestety niemam instalacji LPG,ani klimy.
Wszystko wyszło mi po wymianie paska rozrządu. Wtedy się zaczęło mulenie.
Ponoc przeskoczył o 2 ząbki .Po naprawie było ok. tylko 2 dni.
Dziś jest znowu to samo :(

gary1985

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 10 maja 2008, 0:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zlotow
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: gary1985 »

No wy macie mułka i do tego dochodzi spalanie.Zaczynam wątpić ze cos z tym da sie zrobić skoro juz 3 osoby maja to samo.Myślałem sobie może jednak coś nie tak mam,moze to przez ten tłumik który mi odpadł ale widzę ze tka musi być ;(

Łapa

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:56
Imię: Michal
Auto: Astra F
Silnik: 1,6
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Łapa »

Hahaha
Daj spokój,wspólnymi siłami da się zrobić Wszystkoi :)

a182

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 05 kwie 2008, 22:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: a182 »

Witam, posiadam astre 1.6 16v hatchback, rocznik '96. Odnosnie spalania to w miescie wychodzi mi jakies 12,5 l przy mysle normalnej jezdzie (do 80km/h, no i oczywicie + światła itp), w cyklu mieszanym jakies 10,5-11 l, a na czystej trasie pewnie by zszedł ponizej 10 l. A co do "mułowatości" to sam nie wiem, ja jestem zadowolony, chociaż czuje wzmożona dawke mocy jak sie go do wyższych obrotów podkręci :)

ODPOWIEDZ