Filtr Stożkowy C20XE POMOCY ! ! !

PIeTrO

Astro-maniak
Posty: 275
Rejestracja: 02 mar 2008, 17:42
Imię: Piotrek
Auto: Passat B5 FL
Silnik: Klekot
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok

#11

Nieprzeczytany post autor: PIeTrO »

Witam tak jak chcieliscie zobaczyc jak zamontowalem to pokazuje to na zdjeciach. Mam nadzieje ze teraz moj problem sie rozwiąże . Oto jak zamontowalem stozek...

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Pfffff :) sam żeś sobie gola strzelił

Jeszcze jak ten silniczek miał fabrycznego airboxa, który miał 2 źródła powietrza to jechał dobrze, można to polepszyć stożkiem - fakt, ale trzeba stożek "wycelować" w taki sposób aby zimne powietrze samo na niego leciało podczas jazdy a u Ciebie ? nie dośc że stożek jest obudowany - niby tam odgradza cieple powietrze wytwarzane podczas pracy rpzez silnik.. ale też nie umożliwia zasysanie zimnego :) no o niby skąd ? skoro wlot do stożka jest tuż przy blasze... a tam wątpie że ma jakiekolwiek powietrze..zimne...

Ps. Kiedyś mi ktoś mówił - jak chciałem pierwszy raz stożek zakladać - MOŻNA SPAPRAĆ robote w sensie pogorszyć osiągi - nie wiedziałem o co mu chodzi.. ale teraz już chyba wiem :)

Także.. oto przykład... :
choć to co tu jest to.. stare zdjęcie - teraz to wygląda już troche inaczej i mądrzej - bo wykorzystywany był powiększony zbierak powietrza zimnego zza grila, a teraz wykorzystuje wlot ze zderzaka.. także musiałem ciut skrócić dolot..

[External Link Removed for Guests]

stefan613

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 08 gru 2007, 9:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: stefan613 »

kolego mam taki sam stozek tylko w chromowanej obudowie... przy pojemnosci 2,5 chodzi soskonale nawet na gazie (sekwecja)

Ale i tak lezy w bagazniku, bo tańcze na stozku Od Juniora ;p Jakis Taki ładniejszy czerwony :) i mniej chałasu robi ;p
1. Astra F 1.4 (NIEBIESKA)
2. Vectra A 2.5 V6 (ZŁOTA)
3. VECTRA A 2.5 V6 (ZIELONA)
4. ASTRA F 1.6 (Kolor niewiadomo do końca)

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#14

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

stefan613 pisze:i mniej chałasu robi ;p
ma większą przepustowość ;) bo... ten stożek jednokierunkowy - jednoźródłowy... zasysając powietrze przez "rure" wytwarza dźwięk hondowskiego vteca ... nie koniecznie polepszając osiągi...

Ps. trzeba by stefano terrazino .. wybrać się na hamównię gdzieś wtedy i te różnice ze stożkiem u Ciebie sprawdzimy.. i moje autko.. sie dźwignie

Awatar użytkownika
Bartosz79

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 sty 2008, 14:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: starogard gd.
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Bartosz79 »

Myślę że autko Ci tak robi ponieważ filtr ten jest zabudowany i silnik nie dostaje odpowiedniej ilości powietrza.Mam podobnie założony stożek ale bez tej obudowy i wszystko jest Ok

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

ten stożek masz mniejszy niż mój, nie dziwię się, że nie chodzi.
Pierwszy mój kupiony stożek był podobnej wielkości, co twój, silnik zaczął wciągać z niego to coś co filtruje, zostawała sama siatka.....
Teraz wiem, że stożek ma mieć odpowiednie rozmiary do odpowiedniego silnika.

stefan613

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 08 gru 2007, 9:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: stefan613 »

JunioR,
JunioR pisze:Ps. trzeba by stefano terrazino .. wybrać się na hamównię gdzieś wtedy i te różnice ze stożkiem u Ciebie sprawdzimy.. i moje autko.. sie dźwignie
Na hamownie fajnie by było.. trzeba by było jakaś taką w dobrej cenie znaleźć...

I chyba raczej bym musiał wydech zmontować z twoją pomocą co mi sie maży.. Taki Cichy przelocik..

Bartosz79,
Bartosz79 pisze:Myślę że autko Ci tak robi ponieważ filtr ten jest zabudowany i silnik nie dostaje odpowiedniej ilości powietrza.
Ten filterek mozna rozkrecić 4 sroblami na rancie dookoła.. po zdjeciu obudowy jest malutki grzubeczek...

tak jak mowi Junior "wiecej zimniuśniego powietrza"
1. Astra F 1.4 (NIEBIESKA)
2. Vectra A 2.5 V6 (ZŁOTA)
3. VECTRA A 2.5 V6 (ZIELONA)
4. ASTRA F 1.6 (Kolor niewiadomo do końca)

PIeTrO

Astro-maniak
Posty: 275
Rejestracja: 02 mar 2008, 17:42
Imię: Piotrek
Auto: Passat B5 FL
Silnik: Klekot
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok

#18

Nieprzeczytany post autor: PIeTrO »

Witam pozyczyłem od kumpla filtr stożkowy zdecydowanie wiekszy i wyłamałem z grilla 3 kratki od dołu z lewej strony grilla tak ze powietrze wpada bezposrednio i powiem tak: Auto zaczeło normalnie jezdzic duzo lepiej koniec z gasnieciem i przerywaniem filtr tamten byl w tej samej pozycji jezdzilem caly dzien i niec złego nie zauwazylem. to byl filtr za 35 zl taki zwykły. Moze polecicie cos z allegro za rozsadna cene :) Oczywiscie do C20XE (150KM). Aha mam jeszcze jedno pytanie mozna pomalowac czyms kolektor wydechowy?? Taki Bajer ale po otworzeniu maski pewnie sie ładnie prezentuje

stefan613

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 08 gru 2007, 9:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: stefan613 »

czym bys go nie pomalował to po paru dniach sie spali...

ale sa specjalne tasmy izotermiczne. takie bandaze ktorymi mozna owinać kolektor...

niewytraca Ciepła. wtedy pod maską jest zimniej i ogolnie ponoc lepiej


A co do filtra.. Napewno Markowo znaczy dobrze np. [External Link Removed for Guests]
1. Astra F 1.4 (NIEBIESKA)
2. Vectra A 2.5 V6 (ZŁOTA)
3. VECTRA A 2.5 V6 (ZIELONA)
4. ASTRA F 1.6 (Kolor niewiadomo do końca)

PIeTrO

Astro-maniak
Posty: 275
Rejestracja: 02 mar 2008, 17:42
Imię: Piotrek
Auto: Passat B5 FL
Silnik: Klekot
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok

#20

Nieprzeczytany post autor: PIeTrO »

Myślałem o rozsądnej cenie tak koło 100zł nie stac mnie na taki:D

ODPOWIEDZ