Gasniecie samochodu na sprzęgle !

Gość

Gasniecie samochodu na sprzęgle !

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam! odebrałem swoją asterke od mechanika bo miałem remontowany silnik! I nie wiem co jest nie tak ale co chwile mi gaśnie, jak naciskam sprzęgło obroty spadają do zera i samochodzik gaśnie nie zawsze ale często ! jestem umówiony z mechanikiem na jutrzejszy dzień i zastanawiam sie co mi powiem ! jak myślicie co to może być??

alfa78

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 02 maja 2008, 15:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: śląsk:) CDN...
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: alfa78 »

hmmm może silniczek krokowy,może coś z powietrzem.. przynajmniej ja tak stawiam :roll:
CO ,MOGę PODPOWIEM Z CHęCIA:) TEGO SAMEGO OD WAS OCZEKUJE I Z GóRY DZIEKUJę!

Sky Knight

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 02 gru 2007, 16:06
Imię: Robert
Auto: Astra Classic F (1998)
Silnik: 1600 cm3
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Sky Knight »

Powodów może być wiele... możesz sobie sprawdzić dokręcenie świec i ich stan 8)
<<<<<< Górny Śląsk >>>>>>

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Jak jeżdżę to zapala mi sie kontrolka żółta z silnikiem i błyskawicom! i samochód traci taj jak by moc porostu słabszy jest!

Awatar użytkownika
luka153

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 13 maja 2008, 7:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jednorożec
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: luka153 »

A co konkretnie robiłeś w silniku ?? Bo przyczyn może być bardzo wiele. Jeśli rozkładali silnik to może źle złożyli pierścienie... Ale masz też problemy z odpalaniem autka ?? Poza tym sprawdź dolot powietrza.

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Miałem wymieniane tłoki wraz z pierścieniami! samochód zapala bez problemu tylko odrazu obroty spadają mu prawie do zera i zapala sie kontrolka check engine poza tym jak go zapale to słychać w silniku taki dźwięk jak by odkurzacza i strasznie szarpie samochodem jak jest na luzie!!!

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: suchy »

po pierwsze odczytaj kod błędu! (jak to zrobić pewnie wiesz :P )

potem tu napisz, będziemy radzić...

obstawiam w ciemno, że nie podłączyli jakiegoś czujnika, albo węzyk do mapsensora nie podłączony... ewentualnie jak masz elektrycznego EGR'a to się przywiesił/padł...

[ Dodano: 2008-05-13, 23:14 ]
adus07 pisze:jak go zapale to słychać w silniku taki dźwięk jak by odkurzacza
jak masz x16xel to włącza się pompa powietrza dodatkowego (nazywana potocznie właśnie odkurzaczem) tak ma być - jak cię interesują szczegóły to poszukaj w Etzoldzie

napisz z jakiego roku masz astrę, ile pinów ma złącze diagnostyczne
jestem już stary...

Awatar użytkownika
luka153

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 13 maja 2008, 7:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jednorożec
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: luka153 »

jak masz x16xel to włącza się pompa powietrza dodatkowego (nazywana potocznie właśnie odkurzaczem) tak ma być - jak cię interesują szczegóły to poszukaj w Etzoldzie
To nazywa się pompa powietrza wtórnego i nie ma wyć ! Ona ma chodzić cicho chyba że łożyska w niej są już prawie zatarte to wtedy chodzi jak odkurzacz.

Awatar użytkownika
Manius

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2008, 20:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Manius »

Zagazowany masz samochod?ja miałem cos podobnego ale jak wyczytałem na forum to miałem zle ustawiony gaz poprostu dostawal za duzo powietrza i go dusilo!jak narazie zdjalem wezyk ok wlotu powietrza do filtra i jest ok ale i tak bede musial sie wybrac do mechanika pozdro

larryyy

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 23 maja 2008, 11:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: larryyy »

dla mnie to krokowiec... ale moga byc swiece, przewody, przeplywomierz... ale na pierwszym miejscu sprawdz sobie kodzik bledu

ODPOWIEDZ