brak mocy w astrze f

Gość

brak mocy w astrze f

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam!
Mam astre 93rok 1.4i 8V (c14nz) problem jest tego typu że do czwartego biegu auto zbiera się w miare dobrze ale gdy załączam piąty bieg to auto nie ma mocy i moja maksymalna prędkość to 110km/h niewiem za co mam się zabrać i nie wiem co jest tego powodem proszę o pomoc!!!

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

a na 4 biegu ciągniesz autko do max obrotów? bo ogólnie 5 bieg to jest bieg ekonomiczny i jak nie podciągniesz wcześniej na 4 to z Twoim silnikiem ma prawo się słabo zbierać. u mnie na 4 mogę pojechać do 150 ;) ale jak wrzucę 5 przy 90 czy 100 to osiągnięcie takiej prędkości trwa wieki :D a na 4 raz dwa i mamy 140 :D

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

na 4 max 100km/h potem jak włącze 5 to jest 110km/h i to jest max co wyciąga!

[ Dodano: 2008-05-11, 19:36 ]
auto niema tzw werwy,przyspieszenia ,odejścia :evil:

kazik70

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 08 lut 2008, 18:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin (Łęczna)
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kazik70 »

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Zacznij od podstaw filtr powietrza, filtr oleju, świece.
puźniej wtrysk i czujnik położenia przepustnicy, pompa paliwa. Sprawdź ciśnienie na cylindrach.

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

co może być najbardziej prawdopodobne z najgorszych przypuszczeń do naprawy lub wymiany?

kazik70

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 08 lut 2008, 18:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin (Łęczna)
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: kazik70 »

Wymień filtry nie jest to duży koszt, sprawdź kable wysokiego napięcia i świece zrobisz to sama, podjedź do stacji kontroli pojazdów i niech Ci sprawdzą to ciśnienie na cylindrach, dużo za to nie wezną. Napisz o wynikach.

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

mąż wymieniał mi świece i kable jeśli chodzi o filtr powietrza to jaki najlepiej zamątować standart czy stożek?

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

no to ja bym jeszcze spróbował inaczej pojeździć zanim porozbierałbym autko. na tej 4 pociągnąć do tych 120 i dopiero 5 wrzucać bo jak już pisałem 5 to nie jest bieg do przyśpieszania ale ekonimiczny do jazdy ze stałą prędkością.

oprócz tego to to autko to świezy zakup? wiadomo kto tym jeździł wczesniej? bo może jakiś dziadek i silnik zamulił? Jak kupiłem sobie moje pierwsze autko po jakimś dziadku to nie chciało jeździć szybciej niż 80 :/ potem małe katowanko na wysokich obrotach i udało się uzyskać prędkość max czyli 120 :D

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ok! Dzięki za dobrą rade przegole go po autostradzie i zobaczymy co będzie. To prawda auto co dopiero kupiłam ale zdążyłam wymienić już pare żeczy, rozrząd i te podstawowe żeczy które się wymienia po kupnie auta- ale auto nadal jak ŚLIMACZEK :?

Marcin77

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 03 kwie 2008, 22:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Marcin77 »

Może być prozaiczna sprawa- zobacz czy jak naciśniesz pełny gaz na wyłączonym silniku czy otwarta jest całkiem przepustnica- może mało się naciska pełny gaz-źle wyregulowana linka od pedału gazu.

ODPOWIEDZ