temperatura

Gość

#21

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Również mam problem z tak wysoką temp. jadąc spokojnie 70-80km/h bez stania w korkach temp.95C jak gdzieś się zatrzymam na chwilę to już mam 100C :shock: oczywiście płyn jest ;) dla porównania wcześniej posiadałem asterke z motorem 1.4 i temp. była ok tzn.90C, czyżby przy 1.6 wskaźniki były jakieś "lewe" ;)

dziaba20

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Młynka
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: dziaba20 »

dzisiaj załaduje płyn. zamejlowałem do producenta bo na opakowaniu pisze że proszku starcza na 15l i niewiedziałem ile dać czy całość czy proporcjonalnie ale odpisał żeby całość. i należy to zrobić tak. zlać płyn z układu. wyciągnąć chłodnice w celu jej oprużnienia. założyć spowrotem popodłanczać wszystko . wymieszać cały płyn zlany z całą paczką proszku i wlać do zbiorniczka. załączyć silnik i na wolnych obr poczekać aż sie silnik sam nagrzeje. dzisiaj będe to czynił napisze jakie rezultaty
Elektrownia wiatrowa to jest to

Luki

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 22 paź 2007, 21:03
Imię: Łukasz
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: Luki »

Jeśli chodzi o temperaturę to w zależności od temperatury zewnętrznej takie są wskazania. Jechałem kiedyś w temperaturze ok 30-33 st.C (w cieniu) prędkością około 130-160 km/h to wskazania miałem 100-104 st.C. Jadąc tą samą prędkością w temp. zewn. ok 10 st.C, wskazania były na poziomie 87-91 st.C. Tak samo jest w terenie zabudowanym. Wskaźniki w Astrach nie są na ogół dokładne. Termostat mam oczywiście sprawny.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2008-05-23, 20:13 ]
Dodam jeszcze, że samo chłodzenie też jest za słabe jak na takie auto. W korkach w Astrach co chwilę włącza się wentylator na chłodnicy (np. w Kadecie chłodzenie jest bardziej wydajne co widać po zachowaniu i samej wielkości chłodnicy a autko trzeba podkreślić jest starsze).
[External Link Removed for Guests]

dziaba20

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Młynka
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: dziaba20 »

no więc tak z chłodnicy już nie kapie ani kropla więc sukces. klej moge polecić producent to PULSAR. Wyciągnołem tą zaślepke z grila i zaraz ide testować teraz jest już duża dziura a nie tylko 1 szpara:) zastanawiam sie nad wywaleniem grila i wstawieniem siatki :) ładnie by to wyglądało :)

[ Dodano: 2008-05-25, 12:37 ]
no więc niema żadnej różnicy w temperatuże. cały czas trzyma sie na środku skali czyli 95C czy to z tą zaślepką czy bez. Widocznie to już tak ma być.
Elektrownia wiatrowa to jest to

ODPOWIEDZ