temperatura

Gość

temperatura

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

czesc mam problem z temperatura ... w sumie to strasznie drazniace jest ...dlaczego jak stoje w korku temperatura jest na poziomie miedzy 95-100 stopni i non stop chlodnica mi sie wlacza.. a jak jade w trase to utrzymuje mi sie na poziomie 90 -92 stopnie czy tak ma byc ... czy sie cos popsulo, jak tak to co ?? dodam że jestem nowym uzytkownikiem astry, mam 1.4 8 v, prosze o poradę z góry dziękuje

aromc

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 11 lis 2007, 20:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: aromc »

siema człowieniu! spokojna Twoja glowa!
ja mam co prawda diesla, ale z temperaturami jest podobnie jak u Ciebie, wiec nie przejmowałbym sie. wszystko jest ok. w korkach ciagle przyspieszasz na 1ce i stad takie wskazanie. pzdr!
dziwisz się [you] ?

VINCI

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 03 maja 2008, 13:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: VINCI »

Dokładnie tak w korku zawsze bardziej się grzeje bo rozpędzasz auto i silnik się bardziej grzeje, w trasie powietrze schładza chłodnice dodatkowo ;) A tak na marginesie to dobrze że włącza się wentylator bo wiesz bynajmniej że czujnik i wentulator masz sprawny :D

dziaba20

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Młynka
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: dziaba20 »

u mnie sprawa wygląda tak że jeśli chodzi o jazde w trasie na odcinku ok 20 km ze stałą w miare prędkością 100km/h to temp jest na pozioomie 95 stopni C +/- 1 C natomiast w korkach spokojnie osiąga 100C wcześniej wymieniłem termostat i czujnik ten na kolektorze ssącym okazało sie że termostat był walnięty i autko cały czas śmigało na ssaniu i nie mogło wyjść z niebieskiego pola po wymianie termostatu problem ustał. wszystko jest ok. Suma sumarum wszystko jest cacy i tak ma być :)

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

dziaba20, troche ta temp przy 100 km./h mi sie nie odoba. u mnie jest 90-92 ( no ale mam dizla, chociaż to mieć znaczenia nie powinno )
[External Link Removed for Guests]

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

to dzieki za informacje :) bede juz spal spokojnie, mam nadizeje ze sie przyzwyczaje do tego :)

Badi

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 20 sty 2008, 11:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Badi »

Temperature masz normalną ( u mnie tez tak jest). W dodatku jak zamontujesz gaz pamietaj, że masz wtedy dodatkową "chłodnicę".
Astra 1.4 X14NZ
Power from Gliwice ;)
LPG ZAVOLI

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

zadnego gazu , GAZ jest dobry do zapalniczek :0 ale dzieki za informacje

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Mam to samo koti co u Ciebie i tez byłem troszku zaniepokojony. czy wszystkie ople tak się grzeją?Miałem okazje jeździć Corsą B i grzała sie strasznie. Kumpla Astra F to w korku na deszczy puszcza aż parę z maski. Inny znajomy Omegą ciagle na 100 st. jeżdzi. To chyba taka przypadłość Opelków.

Grzegorz_1984

#10

Nieprzeczytany post autor: Grzegorz_1984 »

A ja w ramach tego postu chciałbym zadać pytanie. Powiedzcie mi Panowie przy jakiej temperaturze powinien się włączyć wentylator.

ODPOWIEDZ