Zablokowane tylne drzwi

Radziej11

Zablokowane tylne drzwi

#1

Nieprzeczytany post autor: Radziej11 »

Witam. Mam taki problem w swoim aucie a mianowicie zablokowały się tylne lewe drzwi to znaczy wszystkie się otwierają z centarlnego zamka a te jedne nie. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak otworzyć dodam że nie można nawet wyciągnąć górnej zapadki nawet na siłę a niestety żeby zdjąć tapicerke muszą być otwarte. Wpadłem na pomysł żeby wybić sworznie zawiasów ale nie wiem czy to coś pomoże może miał ktoś już taki problem. Prosił bym o jakieś podpowiedzi .

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Musisz odgiąć od góry tapicerkę. Zdejmij korbkę od opuszczania szyby, nastepnie odkręś śruby które trzymają tapicerkę od góry i wyrwij ją od góry z tych zatrzasków i wtedy będziesz miał od góry dostęp od całego mechanizmu i jakoś sobie juz poradzisz. Ja bym tak zrobił ale to jest tylko moje zdanie. Trochę jest z tym roboty ale chyba nie znajdziesz innego wyjścia. Napisz potem co było. Pozdro

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

A czemu nie możesz wyciągnąć blokady?
Przecież ona trochę wystaje.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ja stawiam na zablokowany siłownik centralnego zamka który blokuje cięgno i dlatego nie chce się otworzyć.

ja to przerabiałem w klapie bagażnika w vectrze b - tylko że u mnie nie dało się zamknąć kluczykiem ani pilotem klapy :/ - winowajca to wyszczerbiony tryb w siłowniku który go zablokował


jak się siłownik zablokuje to nie się nie porusza i dlatego nie da się otworzyć tym wichajstrem :D moja rada to dokopać się jakoś pod tapicerkę i odłączyć cięgno od siłownika. a otwieranie ręczne działa na takiej zasadzie że jak wyciągniesz do góry ten pstyczek do otwierania to siłowniczek też się przestawia na pozycję otwartą, a skoro się zablokował to nie da rady wyciągnac tego pstryczka

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

A słychać siłownik podczas otwierania?
jak słychać, to choćby miał wyłamany tryb, to można wyciagnąć blokade podczas otwierania z pilota.Chyba, że silniczek siłownika umarł....
Albo umarły przewody słupek-drzwi...

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

u mnie był wyłamany i się nie dało :D przewody też odpadają bo nawet nie da się wyciągnąć tego bolca więc albo zablokował się zamek albo siłownik :D

Radziej11

#7

Nieprzeczytany post autor: Radziej11 »

Z tego co zdążylem się zorientować to coś tam słychać w siłowniku jak zadziała centralny i też wydaje mi się że zablokowany jest siłownik ale problem w tym jak dostać się do niego. Wiem napewno że są 2 śruby trzymające tapicerkę od dołu do których niestety nie dostanę się jak nie otworzę drzwi. Pomysł Schimica jest całkiem niezły ale może ktoś ma jeszcze jakieś sugestnie.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

to chyba jedyny sposób - chyba że wywalić bolce z zawiasów i spróbować wyjąć drzwi - ale nie wiadomo czy zamek puści

ODPOWIEDZ