1,7TD grzeje sie juz nie mam pomysłow

Gość

1,7TD grzeje sie juz nie mam pomysłow

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam
Juz nie ogarniam z tym autem załozony orginalny termostat isuzu silnik ma moc pali w miare dobrze no moze troche rano ciezko cisnienie w ukałdzie jest w normie weze lekko twarde jak sie odkreci to ze zbiorniczka nie wywali płynu auto nie kopci ma moc
Ale przy 140 jest koł 100C jak przy 90 w tasie moze 92 ale jak sie depnie to wskazówka idzie w oczach
JUż sam nie wiem co jest
Temat dotyczy Vectry A ale na innych forach nie moge uzyskac informacji może tu mi ktos pomoże
pozdr

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

słuchaj to można powiedzieć że jest to normalne ;)

już wyjaśniam dlaczego. Isuzu to są bardzo przemyślane silniczki i mają bardzo fajnie rozwiązane chłodzenie silnika ;)

tzn. Turbina jest chłodzona olejem i dodatkowo cieczą, Olej jest chłodzony powietrzem za pomoca chłodniczki oleju i dodatkowo jest chłodzony cieczą.

Tak więc sam widzisz że w isuzu jest podwójne chłodzenie. Tak więc im jedziesz szybciej tym bardziej nagrzewa sie turbina i olej które z kolei nagrzewają plyn chłodzący.

Ja mam tak samo jak Ty z tym chłodzeniem ale jeszcze nie zdarzyło mi się żeby przy większej prędkości włączył się wentylator.

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

no to ja powiem jak jest teraz u mnie ;/ odswierze troszke temat. mianowicie temperatura idzie w oczach nigdy tak nie bylo. na wskazniku doszlo do 110 stopni i wentylator sie nie wlaczyl. obie rury od chlodnicy co cieple co oznacza ze termostat chyba otwiera obieg i idzie na obu tak dobrze rozumiem? podejrzewam albo czujnik padl i nie wlacza wentylatora albo sam wentylator jutro na krotko podepne i wszystko bedzie jasne.lecz chodzi o to ze wczesniej nibdy tak z tempeatura nie bylo ;/

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Wydra, na 99% to czujnik. ja u siebie mam wlącznik awaryjny na wentylator ;)

Jeżeli rury od chlodnicy są ciepłe to termostat raczej otwiera, ale sprawdż też ilość płynu w zbiorniczku wyrównawczym.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ