Stukanie w obudowie wtrysku

Gość

Stukanie w obudowie wtrysku

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam, czy spotkał sie ktoś może ze stukaniem z obudowy wtrysku?? Słychać je tylko na jałowym biegu, dochodzi napewno z obudowy wtrysku w silniku X16szr 1.6 8v... nie odczułem spadku mocy jeżeli wogole można o czymś takim mówic:))) podczas jazdy nie jest to odczuwalne ani słyszalne....

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Tak właśnie pracuje wtrysk. Jest to całkowicie normalne

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Wydawało mi sie że gdy kupiłem Efke to te stukania nie było.... fakt teraz jezdze bez radia wiec słysze wszystko:))))) nie wiesz moze co można zrobić zeby to wyciszyć troszke?? moze wtrysk jest brudny?? gdzieś wyczytałem o tym "czarnym STP" do oczyszczania układy paliwowego ale boje się zaufać takim preparatom..... silnik ma 180 tys a chodzi i wygląda jakby z fabryki wyjechał.... dzięki za odpowiedz

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Nie lej żadnych specyfików, tylko dobrej jakości paliwo...

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

wg mnie leje dobre paliwo głównie shella i bp... słyszałem ze podobno verva 98 oktanów ma jakąś domieszke która czysci układ.... a według Ciebie lać??

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Na Twoim miejscu wlałbym tej Vervy pełny zbiornik raz na jakiś czas (np. raz na pół roku), co do paliwa to ja też leję na BP Pb95 i jest ok, a to że wtrysk puka to tak ma być i nie wierzę, że jakieś specyfiki to zmienią, czytałem i słyszałem że ten czarny STP zaraz po zalaniu zlikwidował to cykanie ale w niedługim czasie znów się ono pojawiło. U mnie też cyka i nie przejmuję się tym.

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

No chyba tak trzeba bedzie zalac:) Dzięki za porady:) pozdrawiam

igiers

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 16 paź 2007, 20:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: igiers »

Moim zdaniem olej czas zmienić na bardziej gęsty

Pozdrawiam
igiers
1). 1.4l 16V X14XE (Ecotec) 66 kW / 90 PS

ODPOWIEDZ