Asterix hamuje w 5%

graba83

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Asterix hamuje w 5%

#1

Nieprzeczytany post autor: graba83 »

Otóż mam asterke 1.6 8v HB z 1993r i rano wsiadłem do autka jakby nigdy nic a tu po uruchomieniu zapaliła mi się kontrolka, że mam mało płynu hamulcowego więc podjechałem na stację wlałem prawie 0,25 L i wydawało mi się ze wszystko jest ok, tylko że pedał hamulca wpadał mi coraz dalej i był coraz bardziej miękki, a autko powoli już traciło siłe hamowania. Po przyjechaniu do domu i hamowaniu skrzynią:( <bo hamulce łapią gorzej niż w łyżworolkach>wstawiłem go do garażu. Kontrolka od braku płynu już się swieciła, ale o dziwo wszedłem do kanału i wszystkie 4 koła są suche , a płynu jak brakuje tak brakuje i żadnych plam pod autem nie ma. Może ktoś wie o co mogło nawalić i gdzie ten płyn się podziewa. Z góry dzieki
CB INTEK M-790 PLUS NA ANTENIE SIRIO SUPER CARBONIUM

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Powiadasz pedał miekki ?

ja odpowietrzył bym układ hamulcowy i zalał od nowa płynu... no i nie zapomnij o "pod pompowaniu" pedału ...

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

a sprawdzałeś czy pompa hamulcowa jest sucha ?? miekki pedał moze od tego ze po dolaniu płynu nie odpowietrzyłeś układu ..... ja proponuje zwalic tylne bębny i zobaczyc czy cylinderki nie puszczaja troszke (moga puszczac tak delikatnie ze nie mocza koła) jak mi pekł przewód hamulcowy z przodu to płyn nie uciekał tylko w momencie wciśniecia pedału rozpryzgiwał po całym nadkolu.....

nic wiecej mi do głowy jak narazie nie przychodzi
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

graba83

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: graba83 »

Robcio
Pompę hamulcową sprawdziłem i jest sucha, bębny z tyłu także zwaliłem i jest sucho. Ponadto odpowietrzyliśmy układ <tak jak zaproponował JunioR> a tu dalej to samo.
HELP
CB INTEK M-790 PLUS NA ANTENIE SIRIO SUPER CARBONIUM

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wencik »

masz abs ? Bo auta z ABSem nie odpowietrza się tak hop siup....
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

graba83

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: graba83 »

Wencik
Posiadam ABS, a co do odpowietrzenia to praktycznie od razu miałem czysty płyn bez pęcherzyków powietrza więc wydaje mi się że powino być.
CB INTEK M-790 PLUS NA ANTENIE SIRIO SUPER CARBONIUM

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

a płyn wciaz ubywa ?? a sprawdzałeś wszystkie przewody ?? np niech ktos siadze do samochodu i pompuje a ktos w kanale przeglada uwaznie przewody .... to ze pedał miekki moze byc tez spowodowane wyrobieniem sie oringów na tłoczkach pompy....
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

graba83

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: graba83 »

Płyn jak ubywa tak ubywa. Jutro wpada mój braciak czyli pewien jestem trzech rzeczy: kompletnego demontażu, kompletnego bałaganu, ale napewno Asterix bedzie zrobiony. Oczywiście napiszę co było przyczyną.
CB INTEK M-790 PLUS NA ANTENIE SIRIO SUPER CARBONIUM

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Jak ciągle ubywa to jest problem :/ myślałem,że masz zapowietrzoną pompę ABSu... Powinno ją się odpowietrzać wtłaczając płyn pod ciśnieniem i odpowietrzając koła od najkrótszego obwodu...
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Obejrzyj czy płyn nie wycieka w okolicach zacisków, sprawdź przewody. Wciśnij mocno pedał hamulca i odpal silnik. Jeśli zrobi się ciut bardziej miekki podczas uruchamiania to znaczy ze serwo jest ok. Skoro odpowietrzałeś zgodnie z instrukcją i nie ma wycieków płynu, co łatwo sprawdzić wzrokowo tudzież ręką to znaczy, że pompa do wymiany. Na 99 % to będzie pompa. Nówka kosztuje jakieś 200-300 zł, zależnie od firmy. Czasem trzeba rownież zbiorniczek inny kupić, dostosowany do pompy (zamiennik).

ODPOWIEDZ