Wymiana górnej poduszki amortyzatora

meserter

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 24 paź 2007, 18:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Wymiana górnej poduszki amortyzatora

#1

Nieprzeczytany post autor: meserter »

Koledzy mam pytanie. Chce wymienić tą górną poduszke amortyzatora prawego co sie znajduje pod maską, pewnie razem z łożyskiem i chciałem spytać czy jak wybije dolny swożeń wachacza, wujme przegub z piasty i odkrece te dwie śruby pod maską to wyjme całą kolumne mcpersona i bez problemu wymienie sobie tą poduszke i łożysko?

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Jeszcze musisz wybić końcówkę drążka kierowniczego.
Tutaj jest manual:

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Niedawno wymienialismy poduszki u Mamanka wiec powiem Ci jak to u nas wygladalo ...
-wymieniasz obie poduszki jednoczesnie
-najlepiej do tego wymienic lozyska (pare zl ;) )
-aby wyjac kolumne nalezy : wykrecic sworzen (3 sruby lub nity), odkrecic koncowke drazka kierowniczego, wybic przegub z piasty, odkrecic nakretki kolumny
-do wymiany potrzebny Ci bedzie sciagacz oraz klucz nasadkowy z otworem na kontre w postaci imbusa

Porady:
-w naszym przypadku zamiast "specjalnej" nasadki zastosowalismy inny myk...aby zablokowac amorka by sie nie krecil, chwycilismy go kluczem hydraulicznym poprzez gruba gume za tuleje a od gory odkrecalismy zwykla nasadka
-wymianie nalezalo poddac rowniez koncowki drazkow (nie dalo sie ich odkrecic - ukrecicly sie glowki, w ruch poszla niestety flexa/katowka/bosz - jak kto woli :mrgreen: )
-wyjecie jednego przegubu z piasty bylo niemozliwe na aucie. Musielismy wyjac cala polos i wybijac to 12kg hantlem w imadle :shock: Bylo tam rdzy od zajeb*** :shock:
-przy okazji do wymiany poszly sworznie ;)
-wybicie koncowek drazkow bylo mozliwe tylko na imadle (sciagacz nie dal rady i pekl)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam, zna ktos moze wymiary lozysk oporowych na kolumnie McPhersona? i czy moge wymienic tylko lozyska czy musze zmieniac takze poduszke sprezyny?

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Marys pisze:-wybicie koncowek drazkow bylo mozliwe tylko na imadle
chodzi Ci o końcówkę drążka kierowniczego... "takie zielone cuś"... :> może coś pokręciłem, ale one są wykręcane....
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Koncowka drazka kierowniczego jest polaczono z drazkiem poprzez srube rzymska. Sama koncowka jest montowana do kolumny MCpersona na stozku, i skrecana od dolu nakretka. W naszym przypadku, owy stozek byl tak mocno osadzony w kolumnie ,ze trzeba bylo sporej sily i mlotka by go wybic ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Mamanek

V.I.P.
Posty: 978
Rejestracja: 12 mar 2008, 17:02
Imię: Adam
Auto: Opel Astra GSi
Silnik: C20XE+
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Mamanek »

wencik, nie, chodzi o to, ze nie szlo wybic koncowki z kolumny mcpersona, wiec cala kolumne oparlismy na imadle i z boza pomoca zapierniczylismy ciezarem zeby ja wyjac :mrgreen:
elghato pisze:witam, zna ktos moze wymiary lozysk oporowych na kolumnie McPhersona? i czy moge wymienic tylko lozyska czy musze zmieniac takze poduszke sprezyny?
kolego, poduszka amora kosztuje najtansza z 20zl, czy jest sens babrac sie tyle czasu i wymienic samo lozysko? Ja za komplet lozysk i poduszek zaplacilem 150zl firmy BILSTEIN, Ty mozesz kupic zamiennik za 50-80zl calosc i bedzie przynajmniej zrobione po ludzku ;)
GSi to odwzajemniona miłość , więc jeśli nie czujesz tej miłości, to błagam Cię!
Zmień samochód!!!


M&M Team

meserter

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 24 paź 2007, 18:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: meserter »

Koledzy a nie szybciej jest wymienić te poduszki sposobem który podał kolega analyzer64??
bez zdejmowania całej kolumny??
http://astra.autokacik.pl...duszkiamor.html

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#9

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Owszem mozna, ale...tylko w astrze z seryjnym - wysokim zawieszeniem. W GSi sprezyna jest tak krotka i twarda, ze sie tego nie da wykonac bez sciagania MCpersona ( tak wiem...ciagle pisze to z bledem :mrgreen: ) . Ja jednak wychodze z zalozenia, ze lepiej sciagnac cala kolumne na spokojnie ;) Ale kazdy robi jak lubi ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Mamanek

V.I.P.
Posty: 978
Rejestracja: 12 mar 2008, 17:02
Imię: Adam
Auto: Opel Astra GSi
Silnik: C20XE+
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Mamanek »

Marys pisze:Ja jednak wychodze z zalozenia, ze lepiej sciagnac cala kolumne na spokojnie Ale kazdy robi jak lubi
jestem tego samego zdania, poniewaz wtedy nie brandzlujemy sie z wybiciem swoznia wahacza, z ktorym naprawde jest troche zabawy... ;)
GSi to odwzajemniona miłość , więc jeśli nie czujesz tej miłości, to błagam Cię!
Zmień samochód!!!


M&M Team

ODPOWIEDZ