Moduł zapłonu opel astra 1.4 8v 1996

Gość

Moduł zapłonu opel astra 1.4 8v 1996

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Mam problem z tym modułem, moja astra spaliła już takie 2 moduły zapłonowe może ktoś miał podobny problem lub wie jak go rozwiązać???

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#2

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Słyszałem że moduły lubią padać jeśli iskra nie dojdzie do świecy np. odpięcie kabla WN przy pracującym silniku. Zakładam że masz silnik C/X14NZ więc oczyść styki w rozdzielaczu zapłonu, sprawdź osadzenie kabli i stan świec i kabli( czy nie ma na nich dyskoteki tzn. przebić). U mnie sedan też spalił 2 moduły pierwszy fabryczny(wytrzymał chyba z 10 lat) a drugi jakiś włoski zamiennik (padł po ok roku). Teraz mam orginalną używkę i nic się nie dzieje, tak więc nie opłaca się inwestować w zamienniki i podobno na wiosnę i lato, kiedy robi się cieplej zaczyna się sezon na moduły :P
SAAB, born from jets, killed by assholes

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Silnik to X14NZ orginalny moduł spalił po 1 dniu jeżdżenia samochodem, teraz po ok 2 tygodniach spalił kolejny tym razem zamiennik dzieje się to wszystko podczas jazdy samochodem nagle gaśnie i koniec jazdy, kable w/n wymienione, świece ok, rozdzielacz zapłonu też ok.

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#4

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Do głowy przychodzi mi jeszcze cewka zapłonowa, i czujnik Halla. Podmień cewkę bo może mieć przebicia i wtedy patrz co się będzie działo.
SAAB, born from jets, killed by assholes

ODPOWIEDZ