wymiana termostatu

misiek800115

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 05 maja 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: żarów
Kontakt:

wymiana termostatu

#1

Nieprzeczytany post autor: misiek800115 »

mam pytanie czy jest możliwość zamontować termostat w innym miejscu ponieważ w mojej astrze chcąc go wyjąc trzeba ściągać rozrząd ASTRA 1,4 82KM 92r,chodzi mi o jakąś dodatkową opcje na przewodzie gumowym lub w inny miejscu?

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: suchy »

hmmmmm.... mam wrażenie, że nie zdajesz sobie sprawy jak termostat działa... poszukaj w necie...
montaż w innym miejscu, niż do tego przeznaczne skończy się ugotowaniem silnika... kropka
jestem już stary...

Michu

Astro-maniak
Posty: 747
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jarocin Wielkopolska
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Michu »

Niem innego miejsca musi byc tam termostad gdzie go fabrycznie załozyli.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

panowie.bez jaj ,od 2 lat jezdze z termostatem wsadzonmm w waz wychodzacy z bloku do chlodnicy i nie zaobserwowalem zadnych skutkow ubocznych .aby termostat byl w wezu stabilny nalezy go zabezpieczyc dodatkowa opaska polecam to rozwiazanie wprzypadku gdy termostat jest zablokowany w pozycji otwartej i temp. silnika jest za niska .takie rozwiazanie z termostatem na wyjsciu bloku bylo stosowane np.w daci dlatego jak mi padl to chcialem to jako dorazne do czasu az sie ociepli ale poniewaz dziala jak najbardzij poprawnie to zostawilem .jak bedzie czas na rozrzad to wtedy bede to zmienial.jak ktos ma watpliwosci to zapraszam tel.508528956 bo mam dosc duze klopoty z dostepem do sieci ze strony operatora i nie wiem kiedy awaria zostanie usunieta
marpas 1954

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: suchy »

marian paszek, jaką obudowę do dodatkowego termostatu zastosowałeś? (zrozumiałem, że ten uszkodzony został na swoim miejscu)
fajnie by było, jakbyś jakieś foto wrzucił...

[ Dodano: 2008-05-26, 09:29 ]
mimo wszystko mam wątpliwości....

element wykonawczy termostatu, ten mosiężny cylinder jest tak zlokalizowany, że cały czas ma bezpośredni kontakt z chłodziwem silnika. taka konstrukcja pozwala mu na dynamiczne reagowanie na zmianę temp. silnika...

odsunięcie go od silnika spowoduje wydłużenie czasu pomiedzy wzrostem temp. w silniku a zadziałeniem termostatu - czas potrzebny na ogrzanie płynu pomiędzy nimi...


ciekaw jestem, jak daleko od bloku jest ten termostat i z jakim opóźnieniem reaguje...
jestem już stary...

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

zadnej obudowy kupilem termostat do mojego silnika zdjolem waz z bloku rozgralem gkoncowke w goracej wodzie wcisnalem term wwaz na ok 5 cm. w glab weza zalozylem opaske za termostatem na szerokim pierscieniu termostatu .zlozylem do kupy i jest ok podejrzyj to w daci 1310 ,1410 tam wogule nie ma innego miejsca na term jak rura wychodzaca z bloku silnika ter. jest tam tez zabezpieczony opaska aby na goraco nie cofal sie do weza

[ Dodano: 2008-05-26, 09:45 ]
zapomnialem podac.moj silnik to x16sz 93r.
marpas 1954

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: suchy »

marian paszek pisze:wcisnalem term wwaz na ok 5 cm. w glab weza
znaczy w ten "świński ogon"? i od strony silnika rozumiem...
marian paszek pisze:podejrzyj to w daci 1310 ,1410
hehe... nawet nie wiem jak, to auto wygląda :mrgreen:
za młody jestem :P


w sumie ciekawa "partyzantka"
muszę popatrzeć z bliska na silnik, jak by to wyglądało...
jestem już stary...

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

za mlody to bys byl ja bym cie odeslal do reno 12 podalem dacie bo to tosamo tylko inny producent i jak widze po polskich drogach jezdzi tego jeszcz troche.

[ Dodano: 2008-05-26, 09:59 ]
wogule nie wyglada z wyjatkiem opaski na wezu .madry pomysli ze tttm a glupi nie odwazy sie zapytac po co ta opaska

[ Dodano: 2008-05-26, 10:15 ]
wogule nie wyglada z wyjatkiem opaski na wezu .madry pomysli ze tttm a glupi nie odwazy sie zapytac po co ta opaska .poniewaz wsilniku na zamknietym termostacie dziala maly obig a term .jest na samym wyjsciu z bloku to ja zadnego opoznienia nie obserwuje .temp silnika jest utrzymywana na poziomie 90st. term. otwiera sie przy temp 95 bo jak pamietam to z taka temp otwarcia kupowalem .musialem odwiedzic dwa sklepy zeby go dostac bo wpierwszym na obudowi nie bylo oznaczenia . po uruchomieniu silnika i ruszeni zmiejsca wtemp otoczenia -8st term poprzejechaniy 1,5 km sie otwiera co sie objawia spadkiem na zegarze z95st na 90 wiec mam prawo sadzic ze wszystko jest ok bo inaczej na pewno nie przejechal bym 29tys.km na tym rozwiazaniu
marpas 1954

Awatar użytkownika
romario

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2008, 10:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Frombork
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: romario »

W starych samochodach przeważnie termostat był montowany na wężu,np. Syrena, Fiat itp. Myślę, że bez problemu można też dobrać termostat z obudową montowany na wąż od innego samochodu. Tyle, że pozostawianie zepsutego termostatu w bloku to chyba nie najlepszy pomysł, bo będzie blokował jednak przepływ płynu, tak czy siak rozrząd do zdjęcia.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

jezeli jest caly czas zablokowany w pozycji otwartej to nic nie bedzie blokowal
marpas 1954

ODPOWIEDZ