Wycieraczka Tyl

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#1

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Primo...czy przy zalaczonym trybie tylniej wycieraczki pojawia sie na wtyczce w klapie napiecie?
Co do tego plusa...dziwna sprawa...normalny silniczek ma po prostu wtyczke ktora laczysz z ta w bagazniku i musi dzialac. Zamontowany moze dzialac ciut wolniej - jest to wtedy kwestia konserwacji mechanizmu na ktorym spoczywa wycieraczka ( nasmarowac, oczyscic z syfu itp).
A pod co podpinasz ten silniczek na aku wiedzac ze dziala(chodzi mi o wtyczke na silniczku - pod obudowe czy do przewodow ze wtyczki)? I czy robisz to bezposrednio na klemach? ( bo nie jest to zbyt odpowiedzialny sposob) ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

terre

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2008, 17:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: terre »

Może masy nie masz

czaaarny

Astro-maniak
Posty: 831
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:11
Imię: Marecki
Auto: Vectra B SRi
Silnik: 1,8xe1
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: czaaarny »

rozbierz tylną lewą strone tapicerki w bagarzniku, włacznie z plastikiem na szybe, tam też powinna byc kostka. a masz dodatkowe swiatło stop? jak jest podlączone? działa?

[ Dodano: 2008-06-08, 02:06 ]
rozbierz tylną lewą strone tapicerki w bagarzniku, włacznie z plastikiem na szybe, tam też powinna byc kostka. a masz dodatkowe swiatło stop? jak jest podlączone? działa? sprawdz jeszcze czy masz napięcie na podgrzewaniu tylnej szyby
silnik, 4 koła i mina wesoła :P

czaaarny

Astro-maniak
Posty: 831
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:11
Imię: Marecki
Auto: Vectra B SRi
Silnik: 1,8xe1
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: czaaarny »

no to poszukaj drugiego konca tej kostki i ją polącz. kabel idzie gumowym przejsciem z klapy do nadwozia a potem w tylnym słupku. jesli nie dzialczy ci ogrzewanie to raczej na stówe to bedzie to. a nawet jak dobrze wsadzisz reke do góry przez otwór do lamp pod tapicerke to powinienes znależć tą kostke
silnik, 4 koła i mina wesoła :P

wojt

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 lip 2008, 22:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wojt »

a ja mam taki problem, ze padla wycieraczka na srodku, tj. dojechala mi do srodka i stanela.. dodam ze spryskiwacz od niej dziala (mowa o tylnej)

nie jestem specjalnie obeznany w sprawach zwiazanych z rozkrecaniem i dlubaniem w samochodzie, ale podejrzewam, ze to silniczek/mechanizm od wycieraczki padl.. jak w najprostszy sposob (dla laika) to sprawdzic? nadwozie hatchback.. i ew. ile taki mechanizm moze kosztowac (plus ew. wymiana)?
LPG [External Link Removed for Guests]

czaaarny

Astro-maniak
Posty: 831
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:11
Imię: Marecki
Auto: Vectra B SRi
Silnik: 1,8xe1
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: czaaarny »

włacz manetką wycieraczke i spróbuj jej pomóc:)

raczej na stówe bedzie silniczek, ale wypadałoby najpierw zdjac tapicerke i zobaczyc czy dochopdzi tam prąd, jak tak to wymiana silniczka, na szrotach od 50zł mozna kupic, ja dałem 70zł :) a wymnienic napewno sam to zrobisz, wszystkie srubki od tapicerki są na wierzchu a silniczek na 3 srubki M6 (kluczyk 10). problemem moze byc zdjecie ramienia wycieraczki i proponowałbym od tego zaczac :)
silnik, 4 koła i mina wesoła :P

wojt

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 lip 2008, 22:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wojt »

wlaczalem juz manetke i probowalem jej pomagac ale skonczylo sie tylko przesunieciem jej w lewo, ale w prawo (czyli do pozycji wyjsciowej) juz nie da rady..
LPG [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ