Demontaż "boczków"

Gość

Demontaż "boczków"

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam.

Mam do Kolegów dwie prośby - pytania:

1. Czy macie jakieś patenty na demontaż tapicerki drzwiowej - czyli "boczków"? :)

Ostatnio mechanik, który zabrał się za ściąganie tapicerki wyłamał mi uchwyty, które trzymają plastikowe bolce (kołeczki). Kołki pozostały w drzwiach, a plastiki drzwiowe poszły do klejenia. Wściekłem się na gościa i sam postanowiłem zdemontować drugi bok. Pomimo, iż robiłem to naprawdę delikatnie również ułamałem kawałeczek uchwytu.

Proszę o jakąś radę w tym temacie.

2. Chciałbym obszyć tapicerkę drzwiową nowym materiałem. Czy ktoś z Kolegów robił coś podobnego samodzielnie? Chodzi mi głównie o porady dotyczące demontażu i ponownego zmontowania plastików pokrytych materiałem. Z obserwacji wynika, że są one łączone z resztą tapicerki "na ciepło". Jak się do tego zabrać?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Hehe..patrz TUTAJ :mrgreen:
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

No właśnie chwilę po wysłaniu posta zobaczyłem co pers pięknego stworzył. :)

W takim razie pozostaje tylko pierwsze pytanie.

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#4

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

[External Link Removed for Guests] jest pare slow na ten temat...ale powiem Ci ze ja u siebie tez je polamalem :mrgreen: Podjechac wtedy do sklepu i kupic..ja placilem cos kolo 1,5zl za sztuke ;) Jedni mowia ze lepiej poodkrecac sruby i szarnac tapicerke, inny zeby sciagac powoli...ja probowalem obu metod...i w kazdej ilez spinek poszlo do..dziadzi :mrgreen:
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Trochę się nie zrozumieliśmy (widocznie źle to opisałem) - spinki są całe i tkwiły w drzwiach (w otworach) wyjmowałem je kombinerkami bo nie chciały grzecznie wyjść.
Natomiast połamany jest plastik tapicerki, a konkretnie te miejsca, w które wsuwa się spinki.
Obawiam się, że przy kolejnym demontażu urwę następny kawałek i za chwilę do mocowania boczków zostaną mi tylko śruby.

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Aaaa :mrgreen: No to troche kiepa :P Mozna wymienic cala tapiecerke na taka z zatrzaskami ( jednak to duzy wydatek ), mozna tez probowac przykleic spinki do tapicerki na jakis dobry termo-klej ;) U mnie tez te cale zatrzaski sa polamane..mam nawet wielka srube z lbem 13 wkrecona w drzwi zeby mi tapicerka nie odpadla :mrgreen: Ja mam zamiar to w wakacje ( jak mi $$$ pozwola ;) ) naprawic...ale zrobie cala tapicerke montowana na...sruby :mrgreen: Bo nie ma nic lepszego od dobrego wkreta...oczywiscie te plastikowe zatrzaski tez podreperuje ale tylko po to by dobrze ustalic polozenie tapicerki...ale na te mody potrzebne beda pieniazki i czas..wiec moze w wakacje :mrgreen:
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

pawelk

#7

Nieprzeczytany post autor: pawelk »

Mi tez tapicerka odchodzila jak zamykalem drzwi. Zdjalem bok, okazalo sie ze zaczepy sa polamane i plastik w ktorym siedzi zaczep. Kolega mi pomogl, wzial pistolet z klejem, zalal od spodu i od gory. Trzyma lepiej niz nowe. Tylko ze spinkami gorzej bo nie trafilem na idealnie takie same. Teraz znowu mi puscila. Troche roboty jest ale warto bo nie bedzie trzeszczec.

pers

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 04 lut 2008, 23:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: pers »

ja jakoś nic nie połamałem, panowie trzeba z czuciem i delikatnie do Asterek podchodzić :mrgreen:

a182

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 05 kwie 2008, 22:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: a182 »

Witam, nie chcę zakładac nowego tematu ponieważ mój problem dotyczy tapicerki. Od momentu kupna Asterki odchodzi mi tapicerka w miejscach, które zaznaczyłem czerwonymi okregami. Czy da się jakoś naprawić główny zaczep trzymający tapicerke przy drzwiach oraz czy można tą górną "listwe" przymocować do całej tapicerki (przez to material odstaje od uchwytu w drzwiach)? Dzięki za konkretne odpowiedzi :)

Obrazek

ODPOWIEDZ