Wycieraczki na szyby przód ,montaż nowych...

alfa78

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 02 maja 2008, 15:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: śląsk:) CDN...
Kontakt:

Wycieraczki na szyby przód ,montaż nowych...

#1

Nieprzeczytany post autor: alfa78 »

tak jak w temaciku,
postanowiłem wymienić swoje pióra-wycieraczek auta, tzn; całe przednie wycieraczki na szybę,bo są już do wymiany,mało co ścierają,i spisują się co do deszczu itp :cry: Pytanie takie, mam do was! Czy ciężko jest je wymienić?? jakie mam zakupić ,jaki rozmiar itp,i jakie polecacie :/
CO ,MOGę PODPOWIEM Z CHęCIA:) TEGO SAMEGO OD WAS OCZEKUJE I Z GóRY DZIEKUJę!

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Chyba zartujesz :mrgreen: Nigdy nie sciagales wycieraczek? :mrgreen: To jest prostsze niz rucha***nie :mrgreen: :mrgreen: Wycieraczki sa zamontowane za pomoca plastikowych zatrzaskow. Zeby sciagnac te "lepsze" trzeba lekko podwazyc zabek..te "gorsze"..wystaczy ze szarpniesz i same zejda ;) Ja tam kupuje co roku te same...za 13zl komplet z lotka dociskowa :mrgreen: I nie narzekam...jesli chodzi o rozmiar...to juz kwestia gustu...ja u siebie stosuje dwa rozne rozmiary...dluzsze po stornie kierowcy i krotsza pasazera...zmierz sobie ile maja Twoje obecne i kup takie same ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

alfa78

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 02 maja 2008, 15:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: śląsk:) CDN...
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: alfa78 »

zapomniałem dodać, że dlatego pytam,bo to jednak nie ja będe wymieniał tylko moja niestety żona :m

[ Dodano: 2008-05-25, 11:47 ]
Marys pisze:Chyba zartujesz :mrgreen: Nigdy nie sciagales wycieraczek? :mrgreen: To jest prostsze niz rucha***nie :mrgreen: :mrgreen: Wycieraczki sa zamontowane za pomoca plastikowych zatrzaskow. Zeby sciagnac te "lepsze" trzeba lekko podwazyc zabek..te "gorsze"..wystaczy ze szarpniesz i same zejda ;) Ja tam kupuje co roku te same...za 13zl komplet z lotka dociskowa :mrgreen: I nie narzekam...jesli chodzi o rozmiar...to juz kwestia gustu...ja u siebie stosuje dwa rozne rozmiary...dluzsze po stornie kierowcy i krotsza pasazera...zmierz sobie ile maja Twoje obecne i kup takie same ;)
i to jej pozostaje mierzenie itp,dlatego wole jej powiedzieć ile maja mieć szerokości ,i jak w sklepie ma powiedzieć.. bo to moja żonka będzie kupować nie ja :/
CO ,MOGę PODPOWIEM Z CHęCIA:) TEGO SAMEGO OD WAS OCZEKUJE I Z GóRY DZIEKUJę!

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#4

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Aaaaaa :mrgreen: To wszystko wyjasnia :mrgreen: A tak serio, to poradzi sobie bez problemu (tak mysle)...skoro kobitki umieja szyc i zrobic pranie ( co ciekawe wiem jak rozebrac pralke i ja zlozyc..ale zrobic pranie to czarna magia :mrgreen: ) to poradzi sobie z wycieraczkami...niech tylko uwaza by nie zbic szyby - bo takie rzeczy widzialem...chodzi o to by odgiela ramie wycieraczki na tyle mocno by sprezyna nie przyciagnela go spowrotem do szyby - bo moze byc ałka :( A jesli chodzi o demontaz...to tak jak wspomnialem ;) Sa tam plastikowe zaczepy i tylko nimi sie operuje ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

alfa78

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 02 maja 2008, 15:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: śląsk:) CDN...
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: alfa78 »

dobra spoko ,nie jedna była bryczka :m i to ona nie raz wymieniała sama wycieraczki,mi tylko o to chodzi właśnie czy one są np; na śrubę przykręcone itp,wiec sprawa jasna ;) czyli co? pójdzie do sklepu i powie.. po proszę wycieraczki na przód do asterki 93 r,i już?? :roll:
CO ,MOGę PODPOWIEM Z CHęCIA:) TEGO SAMEGO OD WAS OCZEKUJE I Z GóRY DZIEKUJę!

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Jesli nie zna rozmiaru, to zapewne pan sprzedawca zerknie na opakowanie wycieraczek - tam z reguły są wymienione autka do jakich dana wycieraczka pasuje ;) Roznice moga wystepowac dla Astry F , G i H...ale jesli chodzi o game silnikowa i rocznik dla danego modelu, to nie bedzie to chyba mialo znaczenia bo przednie szyby sa takie same ;) ZTCW to jedynie kombiak moze miec inna tylna wycieraczke ;) Ale przod pozostaje bez zmian :)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

do f'ki od kierowcy 48cm, od pasażera 45cm, marka Alca , w takim błękitnym pudełku .
kosztują tyle co chińczyki ale są niemieckie i jakoś bez porównania

alfa78

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 02 maja 2008, 15:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: śląsk:) CDN...
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: alfa78 »

dzięki wszystkim,juz żonka założyła sama i śmigają spoko,kosztowały ok 20zł 2 szt. :m
CO ,MOGę PODPOWIEM Z CHęCIA:) TEGO SAMEGO OD WAS OCZEKUJE I Z GóRY DZIEKUJę!

wojt

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 25 lip 2008, 22:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: wojt »

no właśnie, a może ktoś zna jakieś dobre marki wycieraczek i przy okazji niekoniecznie bardzo drogich? bo stałem się właśnie szczęśliwym posiadaczem Astry F '95 i widziałem już wcześniej że będą one do wymiany od razu, a jak dziś jechałem w ulewie to tragedia była ;P

[ Dodano: 2008-08-03, 21:40 ]
mały update:

no to kupiłem za 16,99 zł na BP niedaleko siebie wycieraczki jakieś ALLRIDE ;P ale już zdążyłem sprawdzić i wreszcie to jest to, widać że wycierają a nie latają jak szalone.. ;P
LPG [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
ClauveR

Administrator
Posty: 4097
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:21
Imię: Mateusz
Auto: Opel Zafira B
Silnik: Z18XER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: ClauveR »

wojt pisze:a może ktoś zna jakieś dobre marki wycieraczek i przy okazji niekoniecznie bardzo drogich?
bardzo dobre wycieraczki są firmy Champion i kosztują ok. 40 zł za komplet
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ