Problem z drganiami oraz "szarpaniem" :/

Gość

Problem z drganiami oraz "szarpaniem" :/

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam mam problem z bardzo dużymi drganiami autka ( w szczególności kierownicy) na biegu jałowym, oraz przy niskich obrotach autka...sprawdzałem poduszki pod silnikiem i wszystko jest ok(może z poduszka pod skrzynia biegów jest coś nie tak) :/....

no a drugim problemem jest to iż przy (najczęściej przy zimnym silniku) auto bardzo szarpie na 1 i 2 biegu musiałbym gazować na maksa żeby auto ruszyło w miare płynnie :/
Moja wielka prośba jak temu zaradzić :(

(Posiadam Astre 1994F 1.6 8V)

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

LPG czy Benzyna ??

Co do drgań to musisz sprawdzic wszystkie poduszki, bo wszystko jest połączone.

Auto bardzo szarpie, to mało powiedziane, jakie zakresy obrotów, przy starcie sie to dzieje ? czy też w trakcie jazdy ?
[External Link Removed for Guests]

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Auto benzyna, szarpanie jest głównie przy ruszaniu przy niskich obrotach, żeby nic nie szarpało to musze mocno gazować...

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

jeżeli to sie dzieje na zimnym silniku, to bym podejrzewał poczatkowo mieszanke (tylko ze mam bardziej z gaźnikowcem doswiadczenie ), a jak sprzęgło ? Może coś sie po nim leje albo już swoje dostalo ??
[External Link Removed for Guests]

Ventura

ex-Staff
Posty: 1521
Rejestracja: 25 maja 2008, 13:55
Imię: Adrian
Auto: Astra GSi '94
Silnik: c20xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Ventura »

a sprawdz swiece lub przwody
Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

świece i kable są ok ponieważ wymieniełem je tydz temu...jedynie co mi jeszcze przychodzi to że skrzynia biegów się troche(poci) i chyba w tym może być problem no ale mam nadzieje że nie czeka mnie wymiana całej skrzyni :/

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

candyman, tylko ze jak by to byla skrzynia to raczej by sie to cały czas działo, a nie tylko na zimnym. Jak sprzegło ?
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 3235

#8

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Może być wina źle wyregulowanego sprzęgła. U mnie było tak, że pedał sprzęgła miałem dużo wyżej niż pedał hamulca(nie wiem kto tak ustawił wcześniej sprzęgło). Sprzęgło "brało" dosyć wysoko. Poluzowałem na lince i teraz sprzęgło dużo szybciej "bierze" no i autko rusza się bez szarpań.

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

co do sprzęgła hmmm możliwe że coś jest nie tak z nim no ale w sumie na dobrą sprawę ciężko mi stwierdzić z normalnej jazdy czy jest ok..ale podczas normalnej jazdy sprzęgło bierze biegi przy samym dole..no i w sumie tyle mogę o nim pojechać...no nic pozostaje mi jeszcze skonsultować się z mechanikiem może on będzie wiedział jak temu zaradzić...

ps. wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc :)

ODPOWIEDZ