Astra F 1.7 TD Isuzu - kilka pytań.

PEPCIO

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 26 maja 2008, 21:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Astra F 1.7 TD Isuzu - kilka pytań.

#1

Nieprzeczytany post autor: PEPCIO »

Witam Serdecznie Wszystkich Użytkowników.

Po raz drugi zostałem posiadaczem Astry F Kombi, tym razem z silnikiem Diesla 1.7 Isuzu.
Bardzo proszę o odpowiedź na poniższe pytania każdego kto przerabiał podobne tematy.

Zacznę może od silnika:

- Ile oleju zużywają Wasze silniki 1.7 Isuzu (na 1000 km powiedzmy)?
- Czy wasze silniki kopcą przy rozruchu na zimno jeśli tak to czy mocno i w jakim kolorze?
- Czy macie zapocone (zaolejone) rury od intercoolera?
- Czy po wyciągnięciu bagnetu z otworu wydostają się u Was jakieś opary ?? U mnie nieco ,,kopci'' ale nie mocno.

Poduszka Powietrzna i sterowanie sygnałem dźwiękowym.

W moim aucie mam uszkodzoną taśmę poduszki powietrznej i klaksonu. Poduszka działa, ale sygnał dźwiękowy jest zimny:) - Czy ściągnięcie poduszki (w celu wymiany taśmy) przy odłączonych klemach akumulatora wiąże się z ,,łapaniem'' błędów przez centralkę poduszek, czy też jeśli podłączę to na nowo powinno działać?

Jak rozwiązane jest sterowanie ,,odbijaniem'' dźwigni kierunkowskazu? U mnie kierunki nie odbijają , sprawdziłem sam przełącznik i jest dobry, przy oględzinach wychodzi na to, że brakuje w kolumnie kierowniczej elementu który by przełączał ten bolec w dźwigni (brak jakiegoś wypustu na kolumnie kierowniczej który współpracuje z włącznikiem) - czego może brakować??

Z góry dziękuje Wam za pomoc. Kilka problemów swojego samochodu muszę rozwiązać w miarę szybko bo szykuje się dłuższy wyjazd.

Pozdrawiam.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

PEPCIO pisze:- Ile oleju zużywają Wasze silniki 1.7 Isuzu (na 1000 km powiedzmy)?
u mnie od wymiany do wymiany doleje może 200ml a wymieniam co 7,5tyś
PEPCIO pisze:- Czy wasze silniki kopcą przy rozruchu na zimno jeśli tak to czy mocno i w jakim kolorze?
mój kopci na biało/siwo ale nie jest to normalne bo jak go 3 lata temu kupiłem to nie kopcił (podejrzewam u siebie luzy zaworowe do regulacji), zauważyłem że jak się odpala bez grzania świec to kopci jeszcze bardziej
PEPCIO pisze:- Czy macie zapocone (zaolejone) rury od intercoolera?
nie nie mam i nie powinny być zapocone
PEPCIO pisze:- Czy po wyciągnięciu bagnetu z otworu wydostają się u Was jakieś opary ?? U mnie nieco ,,kopci'' ale nie mocno.
raczej nie, nie zaobserwowałem
W moim aucie mam uszkodzoną taśmę poduszki powietrznej i klaksonu. Poduszka działa, ale sygnał dźwiękowy jest zimny:) - Czy ściągnięcie poduszki (w celu wymiany taśmy) przy odłączonych klemach akumulatora wiąże się z ,,łapaniem'' błędów przez centralkę poduszek, czy też jeśli podłączę to na nowo powinno działać?
na odłączonym aku powinno działać i nie wywalić błędów
PEPCIO pisze:Jak rozwiązane jest sterowanie ,,odbijaniem'' dźwigni kierunkowskazu? U mnie kierunki nie odbijają , sprawdziłem sam przełącznik i jest dobry, przy oględzinach wychodzi na to, że brakuje w kolumnie kierowniczej elementu który by przełączał ten bolec w dźwigni (brak jakiegoś wypustu na kolumnie kierowniczej który współpracuje z włącznikiem) - czego może brakować??
jak zdejmiesz kierownicę przy wymianie taśmy to zobaczysz taką wypustkę, nie pamiętam dokładnie jak to wyglądało ale jak znajdę zdjęcia to wrzuce je tutaj, tak mi się kojarzy że ta wypustka wychodzi z taśmy poduszki/klaksonu

[ Dodano: 2008-05-26, 22:51 ]
dobrze pamiętałem z tymi kierunkami :D
tzn. Przełączniki od wycieraczek i kierunkowskazów są mocowane na takim "motylku", od strony kolumny przez ten motylek wychodzi ten cypel od kierunków co je wyłącza i teraz w taśmie poduszki jest taka wypustka która haczy o ten cypel i wyłącza kierunki - nie sposób tego nie zauważyć jak się ściągnie kierownicę ;)

ODPOWIEDZ