Pierścienie

mata12

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 28 lis 2007, 23:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Pierścienie

#1

Nieprzeczytany post autor: mata12 »

Witam posiadam astre 1.7 diesel z 1992 roku przebieg 270500km i chcialbym wiemienic pierscienie tlokowe jaki byl by tego koszt i czy cos wogole by to polepszylo????wymiana oczywiscie w warsztacie zeby niczego nie spier. w trakcie:P:D
Pozdrawiam mata12

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

mata12, czy oploski czy isiu pewno rożnicy by nie było w cenie, jeżeli pomogą ( Bo w DTL-ach ktos pisał ze mu to g**** dało...) Koszt to jakieś 400zł w zakłądzie pod Płockiem, tak ktoś pisał, bo sie zastanawiał nad tym też.
[External Link Removed for Guests]

mata12

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 28 lis 2007, 23:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mata12 »

Silnik oplowski ostatni wypust w 1992 roku tego silnika bez zadnej turbiny az 57km :P :D
Pozdrawiam mata12

destylator

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 31 gru 2007, 7:36
Imię: Marcin Destylator
Auto: Astra H 1.9 cdti
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Żory/Ballymena
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: destylator »

a w jakim celu chcesz zmienic te pierścienie ?? zjada olej ?? mocno kopci ??
TTi 880 + SIRIO ML 145

mata12

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 28 lis 2007, 23:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: mata12 »

moze i troszeczke kopci ale to wieksza dawka paliwa i dlatego oleju raczej nie zjada ale zima ciezko jest juz zaczynam myslec nad najblizszym sezonem zimowym bo nie chce miec problemu tak jak w tym;/
Pozdrawiam mata12

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

mata12, ja nie wiem po kiego ta turbina, tylko 10 koni dała :P ale moze sie troche lepiej trzymają
[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

mata12 zanim się porwiesz na wymianę pierścieni to sprawdź kompresje na zimnym silniku i może też na ciepłym. To Ci dużo powie czy wymieniać czy nie

mata12

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 28 lis 2007, 23:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: mata12 »

kompresie mam
26
27
26
30
wiec chyba nie takl zle ale zima to nie bardzo mechanik mowil ze jak by ze 2 podskoczylo tak ok tych 30 to by bylo dobrze bo za malo mam;/ a wogole cos dadza te pierscienie??bo te 500 zl to w sumie nie tak duzo jak juz ma lepiej palic to warto tylko czy bedzie lepiej??

[ Dodano: 2008-05-30, 09:27 ]
kompresie mam
26
27
26
30
wiec chyba nie takl zle ale zima to nie bardzo mechanik mowil ze jak by ze 2 podskoczylo tak ok tych 30 to by bylo dobrze bo za malo mam;/ a wogole cos dadza te pierscienie??bo te 500 zl to w sumie nie tak duzo jak juz ma lepiej palic to warto tylko czy bedzie lepiej??a kompresja mierzona na cieplym silniku nie chcialem zostawiac samochodu na noc:)
Pozdrawiam mata12

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

mata12, ja mam taką jak ty ale na zimnym ( wiec ciutke lepiej ) Teoretycznie to nagar na tłokach i pierścieniach odpowiada za spadek kompresji. tylko pytanie ile % daje tłok a ile łożysko? Byl ktoś kto po wymianie miał te sama sytuacje ( ale to byla jedna wypowiedż, moze go w walą zrobili... )

Zalewają tłoki chyba naftą, czy czymś. Ja nie wiem, nie kombinowałem ale po sylwku jak wróciłem to lekko nie odpalał :(. Pisze co i jak w razie jakiś działań, moze też z nich skorzystam.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ