Astra f 1992 Diesel 1.7 czy to normalne??

pakson

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 08 mar 2008, 23:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Astra f 1992 Diesel 1.7 czy to normalne??

#1

Nieprzeczytany post autor: pakson »

Witam!! zastanawwiam sie od jakiegos czasu czy to normalne ze nie udalo mi sie dojsc do 90st.C w silniku od momentu jak jezdze astrolotem tzn. od marca... wedlug wskaznika max pokazalo ok. 80st. i czy to normalne w tych dieslach?? robie trasy po miescie krotkie tak ok. 10-15km/dzien w weekendy tak 400km. i chcialbym sie dowiedziec czy to normalne ze ten tym tak ma czy moze mam cos sprawdzic??

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

czujnik temperatury pewnie padł , normalne wskazania to ok 95st

pakson

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 08 mar 2008, 23:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: pakson »

czyli piszesz ze sprawdzic to ?? bo takto pokazuje temperature wskazowka sie rusza ladnie we wszystkie strony, a i to zwyklu oplowski diesel...
i jakbym chcial to na wlasna reke zrobic to moge czy lepiej do mechanika podjechac?? jeszcze jedno chodzi Ci o termowylacznik ukladu chlodzenia czy czujnik temp?? ja sie nie znam na mechanice i jak pojde do sklepu to zeby gafy nie strzelic...

[ Dodano: 2008-05-31, 00:58 ]
chyba chodzi o to [External Link Removed for Guests] ale chce sie upewnic...

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

pakson, a termostat ?? ja miałem tak ze w zime mi temp do 90 nie dobijała, winny był termostat który sie otwierał za wcześnie o jakieś 10 stopni. ale w korku powinna ci temp podskoczyć, a jeżeli nie podskakuje to czujnik temperatury, albo na tablizy sie wali.

co do czujnika to bedzie ten.
[External Link Removed for Guests]

pakson

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 08 mar 2008, 23:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: pakson »

termostat byl sprawdzany...

[ Dodano: 2008-06-01, 20:35 ]
okazalo sie ze wszystko jest ok, czujnik temperatury sprawwny termowylacznik i termostat takze a wszystko przez to ze w 19-tce mojego taty wentylator chodzi nawet jak sie wyjmie kluczyk ze stacyjki, a u mnie jest dziwnie z tym wentylatorem ze po calkowitym wylaczeniu stacyjki wentylator jest takze odlanczany (i dlatego nie slyszalem nigdy pracujacego wentylatora podczas postoju, stad moje obawy,)
teraz pytanie czy wie ktos moze jak zrobic zeby wentylator chodzil tez bez przekreceonego kluczyka??

Wszystkim dziekuje za pomoc i potrzebuje nastepnej dotyczacej podlaczenia tego wentylatora...:)
Mój Astrolot :)

ODPOWIEDZ