woda zamiast płynu chłodzącego

burdalak

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 01 maja 2008, 14:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

woda zamiast płynu chłodzącego

#1

Nieprzeczytany post autor: burdalak »

Dziś wziąłem się za czyszczenie tapicerki w mojej astrze i przy okazji postanowiłem sprawdzić płyny. Okazało się że przez noc uciekł mi cały płyn chłodzący ze zbiorniczka. Zadzwoniłem po swojego mechanika... Ten stwierdził, że termostat się zaciął w wyniku czego doszło do wycieku owego płynu. Czasowo na próbę wlał mi wodę zamiast płynu. I tu moje pytanie: jak długo mogę jeździć na wodzie w chłodnicy i czy od tego nie dojdzie do uszkodzenia pompy wodnej??

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

burdalak pisze:jak długo mogę jeździć na wodzie w chłodnicy
Do pierwszych przymrozków :mrgreen: (ale to może być za późno :mrgreen: ). Wymień na płyn przed zimą :!: Pozdro...

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

burdalak, Teoretycznie nic sie stać nie powinno do puki mrozik nie złapie. Zmień mechanika bo pierwsze słysze aby termostat był odpowiedzialny za wywalenie CAŁEGO płynu ( może byc częściowo odpowiedzialny jak sie zagotuje i wywali część ).

Jak wywaliło płyn to powinna być jakaś smuga tłusta ( bo płyn jest tłusty ) chyba ze jakieś koncentraty, to one już niekoniecznie będa tłuste...
[External Link Removed for Guests]

Sky Knight

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 02 gru 2007, 16:06
Imię: Robert
Auto: Astra Classic F (1998)
Silnik: 1600 cm3
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Sky Knight »

Możesz też sobie sprawdzić czy przypadkiem nie padła Ci nagrzewnica :idea: sprawdz sobie pod dywanikami czy nie masz mokro...może to być to ale nie musi :mrgreen: mi też niedawno uciekał cały płyn chłodzący ze zbiorniczka i sie okazało , że poszła mi uszczelka pod głowicą :/ no niestety tak to już bywa... 8)
<<<<<< Górny Śląsk >>>>>>

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

burdalak pisze:termostat się zaciął
Termostat nie może być odpowiedzialny za ucieczkę płynu :lol: to musi być DZIURA :!:
Trzeba znaleźć i to jak najszybciej...

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

burdalak jak to woda destylowana to jak wszystko będzie ok to dolej koncentratu to wymiesza się z wodą i będzie git ;)

jak zwykła kranówa to za długo nie jeździj bo przy takiej pogodzie za często się będzie ona gotować a to wiadomo że taki układ nie jest zaprojektowany na wodę ale na płyn chłodzący, tak więc np woda zagotuje Ci się przy 100stopniach a płyn przy ok 110. No już nic nie mówię że będzie się wytrącał kamień

ODPOWIEDZ