Hamulce

Daniello81

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 22 cze 2007, 17:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: GLIWICE
Kontakt:

Hamulce

#1

Nieprzeczytany post autor: Daniello81 »

Witam wszystkich mam ciekawy i nieco dziwny problem.
Otóż gdy jechałem dzisiaj moją asterką coś zaczeło mi śmierdzieć coś jak by topniejący plastik (taki ostry zapach) myślałem że to gdzieś na dworze ktoś coś pali więc nie zwracałem na to uwagi, aż do czasu gdy dojechałem do skrzyżowania a tu pedał hamulca mi wpada w podłogę coś tam hamował ale musiałem użyć dodatkowo ręcznego. Zatrzymałem się więc wyłączyłem silnik trochę po pompowałem pedał hamulca (stwardniał :) ) Uruchomiłem powtórnie silnik jeszcze raz po pompowałem, no i objaw przez następne ok 70 km się nie powtórzył co mogło być przyczyną jeśli płynu nic nie ubywa nic nie przecieka(mam ABS lampka się nie zapaliła)

[ Dodano: 2008-06-01, 21:35 ]
dodam jeszcze że pod maską nic nie dymiło i nie znalazłem niczego stopionego patrząc oczywiście okiem laika

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

A tarcze się nie nagrzaly za bardzo? Kolpaki/fele nie są okopcone od wewnątrz? Albo przesadziłeś wcześniej z ostrym hamowaniem albo będziesz miał problem z zaciskami. Może któryś nie odbił i tarcza się przegrzała. Sprawdź cylinderki, tłoczek. Może wystarczy wyczyścić a może trzeba wymienić. Druga rzecz to pompa siada i przepuszcza.

graba83

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: graba83 »

Witam według mnie pompa jest cała bo skoro
Daniello81 pisze: płynu nic nie ubywa nic nie przecieka

tzn ze przy awarii pompy cały płyn uciekałby do serwa, a tym bardziej gdyby cylinderek przepuszczał byłaby wtedy plama na wew stronie felgi. Wykluczyć trzeba też przewody. To raczej bedzie wina żle działającego zacisku, który się blokuje i nie odbija do końca, choć weż pod uwagę też <nie wiem czy dobrze napisze> rozdzielacz siły hamowania na poszczególne koła może on szwankuje
CB INTEK M-790 PLUS NA ANTENIE SIRIO SUPER CARBONIUM

ja37

V.I.P.
Posty: 6127
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 133 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

tzn ze przy awarii pompy cały płyn uciekałby do serwa
To nie tak.
Są awarie pompy, przy których nie ma wycieków, jedna z nich to przepuszczanie płynu z jednej sekcji do drugiej.

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Kiedy mi pompa padła nie było wycieku plynu. Ale wcześniej hamulec zaczął robić się miękki. W końcu całkiem i po hamplach.

Daniello81

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 22 cze 2007, 17:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: GLIWICE
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Daniello81 »

Sprawdziłem jeszcze w książce i mam coś takiego

Sprawdzenie urządzenia wspomagającego (układ hamulcowy)
Napisane jest aby go sprawdzić trzeba na wyłączonym silniku nadepnąć pedał hamulca 5 razy a następnie przy wciśniętym hamulcu włączyć silnik i pedał wtedy powinien ustąpić pod nogą
u mnie tak niestety się nie dzieję więc czy może to być przyczyną
co to za urządzenie(mechaniczne czy elektryczne) i gdzie mogę je znaleźć tego tu nie piszą

Co do grzania się tarcz czy bębnów nic takiego nie ma miejsca

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Wygląda na to, że serwo poszło. Nowe jest droższe niż pompa, ze 300-400 zł. Ale można przecież poszukać na allegro lub zapytać ludzi na forum, którzy sprzedają części z rozebranych Aster. Będzie znacznie taniej!

madmax80

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 05 lut 2008, 18:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: madmax80 »

Witam. Moim skromnym zdaniem stawiał bym na przegrzanie hamulców. Miałem kiedyś podobny problem w dużym fiacie. Z tyłu zapiekł się tłoczek i nieco trzymał, ale to wystarczyło żeby zagotował się płyn hamulcowy( pedał wpadł w podłoge), spaliły się klocki. Pozdrawiam.

NAITOP

Astro-maniak
Posty: 432
Rejestracja: 24 lip 2007, 18:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: POLANDIA
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: NAITOP »

Niestety nie pociesze cie, serwa nie robia stodołowi rzemieślicy, wiec zamiennikow niema. Sa orginalne koszt około 1000zł lub uzywane ze szrotu.
A co do pzreciekania sa dwie sprawy. DO Astrerek wychodzily conajmniej dwa rodzaje pomp. Jedno z trzpieniem a drugie z cienkim bolcem. Jesli masz z trzpieniem to płyn nie ucieka bo trzpien sa jest tłoczyskiem i uszczelnieniem, natomist jesli bolec to niestety blaszka tłocząca mogla pęknąć lub sie rozszczelnic co powoduje wlewanie sie plynu do serwa. Plyn zracy a serwo gumowe, wiec trzeba sprawdzic. Jesli ci nie bywa to masz trzpień, ktory prawdopodobnie wpadł w serwo bo pedal robi ci sie płytki i nie jestes w stanie nacisnac do konca pedalu hamulca. Sprawdz to bo w pewnym momencie wogole ci nie zahamuje.

Aha i jeszcze sparwdz rurke doprowadzajaca powietrze do serwa, czy jest tam cisnienie powietrza, wystarczy wyjąć ta gumową rurke wchodząca w serwo. Moze cos sie zatkało i nie masz wspomagania. Silnik moze wtedy nie rowno chodzic. No ale sparwdz i napisz co dalej...

Moim zdaniem poszło serwo albo wspomaganie. Koszt na szrocie 80zł. 120zl uzywana pompa.
[External Link Removed for Guests]

Daniello81

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 22 cze 2007, 17:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: GLIWICE
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Daniello81 »

Rurkę sprawdziłem (ta cienka wchodząca do fajki od serwa) dmucha powietrze więc chyb nie jest zatkana.

ODPOWIEDZ