Co moze być przyczyna szarpania auta przy zmienie biegów ??

RaVi86

#11

Nieprzeczytany post autor: RaVi86 »

ok jutro postaram sie to sprawdzic o ile kolega bedzie tak chojny i poswieci mi chwile i wypozyczy na 5 min kable ;-)

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Na 100% masz przypaloną tarczę sprzęgła i pracuje niepoprawnie. Poprostu od temperatury zdusiły sie takie blaszki miedzy okladzinami i nie amortyzują. Tarcza sie wtedy podczas puszczania sprzęgła raz odrywa i "przykleja" do wycisku raz za razem dlatego tak szarpie. Jak kupiłem swoje auto to tez tak miałem. Po wymianie tarczy i przetarciu papierkiem ściernym przepalenia na wycisku jest ok.

RaVi86

#13

Nieprzeczytany post autor: RaVi86 »

Lesio822 być moze masz racje wiec niedługo czeka mnie wymiana sprzęgła ale puki co to chyba mozna tak jezdzic narazie ;)??

[ Dodano: 2007-04-17, 14:54 ]
a wracając do świec to te Firmy Beru sie nadaja do asterki ??

Cubi

#14

Nieprzeczytany post autor: Cubi »

RaVi86 pisze: a wracając do świec to te Firmy Beru sie nadaja do asterki ??
Tutaj masz kawałek skanu z książki "Sam naprawiam samochód - Opel Astra" jak symbol się zgadza to pasują.
[External Link Removed for Guests]

Sam nie używałem świec Beru to bardziej Ci nie pomogę. :roll:

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Trochę nad tym myślałem. Ciężko stwierdzić, że coś pada na 100% jeśli się tego nie widzi i nie słyszy. Takie poszarpywanie może też być od luzów na przegubach.
[External Link Removed for Guests]

RaVi86

#16

Nieprzeczytany post autor: RaVi86 »

hmm auto nie tak dawno było u mechanika i nie stwierdził aby przeguby były do wymiany ale wiadomo jak to teraz jest z tymi mechanikami tak samo mial mi zmierzyc cisnienie sprężanie i tylko to co powiedział to ze ma lepsze niz jakby z fabryki wyjechał :-/ a tak pozatym miałem wymieniane zimeringi tak wiec mechanik chyba zauważyłby ze tarcza sprzegła jest juz do wymiany ale sam juz nie wiem chyba sie poprostu do tego przyzwyczaje

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Tak mi się skojarzyło, bo mnie też tam coś poszarpuje. Luzy też są, ale na pewno nie kwalifikuje się to do wymiany - wystarczy chwycić za półoś i próbować nią pokręcić w lewo i prawo.
[External Link Removed for Guests]

RaVi86

#18

Nieprzeczytany post autor: RaVi86 »

hmmm ale czy wtedy by wystepował problem szarpania na 2 i 3 biegu przy wolnej jezdzie ? chyba raczej mało prawdopodobne

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Na dwójce mi szarpie, na trzecim nie sprawdzałem.
Takimi w sumie bzdurami się nie przejmuję i jeżdżę dalej, ale najbardziej mnie to wkurza podczas posuwania się w korku.

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

RaVi86 pisze:to chyba mozna tak jezdzic narazie ??
Jak cię to nie denerwuje to można ale w nieskończonośc to nie można bo to trzepie całym silnikiem i w sumie autem wszystko ci sie rozklekocze i wtedy będziesz miał problem ze wszystkim bo pojawią ci sie luzy wszędzie od szarpania ale tam miesiac to można jeździć wg mnie ;)

ODPOWIEDZ