Co moze być przyczyna szarpania auta przy zmienie biegów ??

RaVi86

Co moze być przyczyna szarpania auta przy zmienie biegów ??

#1

Nieprzeczytany post autor: RaVi86 »

otóz kiedy ruszam swoja astra z silnikiem 1,6 8 zaworowym ruszam na 1 biegu oczywiscie pozniej 2 bieg i wtedy jest odczuwalne szarpanie przy zmianie biegu natomiast z 2 na 3 bieg i wyżej jest to nieodczuwalne juz tak Bardzo a moze nawet wogule podobnie jak np. jade sobie wolniutko na 2 biegu i jak juz zejde ponizej 40-35 km/h to zaczyna szarpac podobnie na 3 biegu bo na wyzszych to juz normalne to moze byc w czym moze byc problem ?

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: chiken »

nie wydaje mi się żeby to było lewe powietrze :roll:
samochód odpala za pierwszym razem bez żadnych problemów?
sprawdzałeś może kody z kompa?
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Przy zmianie biegów to obstawiałbym sprzęgło. Ale przy wolnych obrotach nie powinno szarpać. Może świeca?
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

RaVi86

#4

Nieprzeczytany post autor: RaVi86 »

kodów błedów nie sprawdzałem ale zaraz ide do auta i sprawdze domowym sposobem czyli kabelek i obserwował błyski kontrolki ;-) a świec nie wymieniałem tak wiec trudno mi jest powiedziec czy to ich wina a czy nadaja sie do opla swiece firmy "BERU" (Ultra)(niemieckie),a samochód odpala normalnie

[ Dodano: 2007-04-16, 17:12 ]
co do kodów usterek cały czas wyswietla kod 12 czyli nie wykrywa zadnych usterek( szkoda ze w sobote podłaczyłem nowy akumulator )

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: chiken »

tak jak napisał kszychu sprawdź świece czy wszystko z nimi ok, kiedy wymieniałeś kable WN? możesz też sprawdzić kopułkę i palec rozdzielacza...
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

RaVi86

#6

Nieprzeczytany post autor: RaVi86 »

ogulnie auto mam od lutego 2007 sprowadzone z niemiec i wyglada na to ze swiecie byly zmieniane bo mam jeszcze w schowku pudełko po swiecach ngk i jakies stare swiecie w srodku wiec podejrzewam ze nowe sa wkręcone a przewody nie byly wymieniane od zakupu auta.A swiece firmy BERU sie nadaja do opla ?

[ Dodano: 2007-04-16, 17:26 ]
aha a kopułka i palec była czyszczona wiec wykluczam

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: chiken »

no to możesz jeszcze sprawdzić czy nie masz przebić na kablach WN ale może Niemiec się pofatygował i też je wymienił...
miałeś już kiedyś doczynienia z oplem? bo na pewnym forum chłopaki piszą że coprawda w vectrze w momencie zmiany biegów z I na II mają szarpnięcia. Może musisz wyczuć sprzęgło.

"Wszystko gra - musisz dodawać gazu żeby wyrównać różnicę obrotów przy zmianie biegów. W poprzednich furkach miałeś kiepskie sprzęgło.
Na wyższych biegach nie wystepuje bo inny jest stosunek przełożeń"

nie wiem czy akurat to dotyczy akurat Ciebie
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

RaVi86

#8

Nieprzeczytany post autor: RaVi86 »

raczej mnie to niedotyczny mialem juz wczesniej doczynienia z Oplem Omega A 2,3 TD pozniej Opel Omega A 2,0 Benzyna i tam czegoś takiego nie było,wiec nie jest to kwestia przyuczenia sie do jazdy raczej bo przy wolniejszej jezdzie na 2 nie powino szarpac autkiem zreszta kolega ma tez astre taka jak ja i u niego czegos takiego nie ma ze szarpie :-(

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: chiken »

nie chce wprowadzać w błąd ale to jednak mogą być kable WN. Możecie podmienić kable i sprawdzić jaka będzie sytuacja...
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ej a sprawdź poduszkę skrzyni biegów bo u mnie też autko szarpało przy mianie biegów jak i przy puszczaniu bądź dodawaniu gazu a po wymianie jest ok

ODPOWIEDZ