Co moze być przyczyna szarpania auta przy zmienie biegów ??

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

Tak jak ktoś wcześniej pytał sprawdzałeś może puszczanie z gazu i szybkie dodanie w czasie jazdy (na danym biegu nie przełączając)? Bo jak wtedy szarpie to myslę że któraś poduszka poszła (u mnie tak jest jak puszczam z gazu i myślę że to są poduszki), i jeśli to są poduszki to przy przełączaniu biegów również będzie szrpało (chyba że zrobisz to naprawdę delikatnie). Może to być jeszcze sprzęgło ale najpierw sprawdź poduszki.

Co do półosi nie polecam jeżdżenia jeśli są luzy bo takie szarpania promieniowe przenoszą się na cały układ napędowy. Sprawdź je po prostu (uchwyć jakoś ręką półoś blisko przegubu i staraj się ją przekręcać czy ma luzy, jeśli nie to podnieś koło i tak samo trzymaj ręką półoś samochód na biegu i niech ktoś "porusza" kołem tak jak przy sprawdzaniu luzu w kieronicy, wtedy luzy możesz wyczuć nie tylko na półosi jeśli są bo mogą być jeszcze gdzieś ale ręką na półosi powinieneś czuć, że to jest przegób bo blisko trzymasz rękę).

Pozdrawiam

Adamo

Astro-maniak
Posty: 287
Rejestracja: 23 lut 2007, 6:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: Adamo »

RaVi86 pisze:wystepował problem szarpania na 2 i 3 biegu przy wolnej jezdzie
Ten sam problem mam, oraz jeszcze drgania na nierównościach. Drgania przenoszą mi się na kierownicę. Samochód dawałem do dwóch stacji diagnostycznych, wszystko było ok. Wczoraj dałem samochód do mechanika aby wszystko namacalnie sprawdził. Drążki, przeguby, wahacze, wsio ok. Powiedział że to na 90% poduszka pod skrzynią, albo się poluzowała, albo padła całkiem, nie wykluczył również poduszki silnika.

W następnym tygodniu daje do przeglądu poduszki, także co wyjdzie i czy ustały drgania i szarpanie przy zmianie biegów napiszę.

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: chiken »

no i jak drogi założycielu tematu dowiedziałeś się co było przyczyną tego szarpania? :)
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

RaVi86

#24

Nieprzeczytany post autor: RaVi86 »

niestety nie udało mi sie dowiedziec narazie tak jezdze ale podejrzewam jeszcze ze byc moze jest to wina sondy lambda

zidan

Astro-maniak
Posty: 351
Rejestracja: 25 gru 2006, 16:48
Imię: Adam
Silnik: c20ne
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk Bobrowice
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: zidan »

jak juz pisałem w innymn temacie wymienialem poduszki pod skrzynia i silnikiem. koszt nie był straszny w sumie 180 zl za 3 chyba tyle płacilem a róznica jest niebagatelna. konsekwencją uszkodzonych poduszek może być uszkodzenie np skrzyni przegóbów. pozdr
[External Link Removed for Guests]

RaVi86

#26

Nieprzeczytany post autor: RaVi86 »

po czym poznam ze jest uszkodzona skrzynia ?? i czy samemu jestem w stanie sprawdzić z w jakim stanie sa poduszki pod skrzynia ??

zidan

Astro-maniak
Posty: 351
Rejestracja: 25 gru 2006, 16:48
Imię: Adam
Silnik: c20ne
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk Bobrowice
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: zidan »

nie musi być o razu uszkodzona skrzynia!!! chodzi o to że silnik nie pracuje ze skrzynią pod odp kątem równym kątem poprostu buja sie na poduszkach zamiast byc wzglądnie sztywno zawieszonym. co do sprawdzania hym pomagał mi w tym JunioR wsiadł wrzucił 1 zaciągnął ręczny i obserwowałem jak sie rusza silnik mój jak na moje pływał za pardzo zanaczy sie ruszał. Diagnoza okazała sie słuszna bo po wycciągnieciu poduszek w palcach można było je poruszać. poduszki od silnika i skrzyni są z gumi i metalu a jak wiadomo guma traci swoje własciwości po jakims czasie. pozdr

[External Link Removed for Guests] podobna sprawa

ODPOWIEDZ