PROBLEMY Z ODPALANIEM CIEPŁEGO SILNIKA

Mamanek

V.I.P.
Posty: 978
Rejestracja: 12 mar 2008, 17:02
Imię: Adam
Auto: Opel Astra GSi
Silnik: C20XE+
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Mamanek »

joseph 25, jak masz mozliwosc, to zrob fotke ukladu zaplonowego, to bedzie nam latwiej ;)
GSi to odwzajemniona miłość , więc jeśli nie czujesz tej miłości, to błagam Cię!
Zmień samochód!!!


M&M Team

joseph 25

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 20 maja 2008, 16:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: oświęcim
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: joseph 25 »

ok ;) już gonie do autka i robie fotke :mrgreen: troszke może to potrwać bo musze to z tel. przeżucić

[ Dodano: 2008-06-08, 14:49 ]
kurcze nie wiem jak wrzucić te zdjęcia :?

[ Dodano: 2008-06-08, 20:12 ]
Obrazek

malizna

#13

Nieprzeczytany post autor: malizna »

Mamanek pisze:najwazniejsze, zebys sprawdzil bledy silnika, jesli moga kontrolka CHECK ENGINE...
Ja stawiam na czujnik temperatury idacy na kompa...
Niestety nie wiem gdzie on sie znajduje w Twoim silniku...
Kolejna sprawa to swiece, kable wysokiego napiecia, jesli sa spekane, moga kwalifikowac sie do wymiany... Jesli posprawdzasz te rzeczy i bedzie dalej cos nieprawodlowo funkcjonowalo, daj znac, bedziemy myslec dalej ;)

Powodzenia:)
No sprawdziłem i nie były to ani świece, ani kable, tylko błąd immobilisera... został wykasowany !

Mamanek

V.I.P.
Posty: 978
Rejestracja: 12 mar 2008, 17:02
Imię: Adam
Auto: Opel Astra GSi
Silnik: C20XE+
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Mamanek »

joseph 25, zdjecie troche malawe, ale chyba masz aparat zaplonowy, w takim razie dobrze posprawdzaj polczania kabli, swieczki itd, itp... ;)

malizna, fajnie ze juz po klopocie ;)

Dodam, ze jak cos padnie, to nie zakladajcie, ze odrazu np silnik remontu :mrgreen: Auto to taki wynalazek, ze nigdy sie nie zepsuje nagle, zanim stanie to melduje nam o tym duzo, duzo wczesniej ;)
GSi to odwzajemniona miłość , więc jeśli nie czujesz tej miłości, to błagam Cię!
Zmień samochód!!!


M&M Team

joseph 25

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 20 maja 2008, 16:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: oświęcim
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: joseph 25 »

witam,witam :) sorki że wcześniej nie odpisałem ale pracuje do póżna :/
kolego Mamanek,posprawdzam te kabelki,wymienie świece i napisze co i jak.
Dzięki!!!

[ Dodano: 2008-06-10, 21:07 ]
aha! zdjęcie z mojego telefonu :P

Mamanek

V.I.P.
Posty: 978
Rejestracja: 12 mar 2008, 17:02
Imię: Adam
Auto: Opel Astra GSi
Silnik: C20XE+
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Mamanek »

Ok, bedziemy czekac na info zwiazane z wymiana w/w elementow, jesli bedziesz mial jakies pytanie z tym zwiazane pisz smialo na PW, zawsze chetnie pomoge ;)
Przy wymianie swiec i ewentualnie kabli upewnij sie, ze wszystko jest dobrze podlaczone i sztywno, zeby nic nie bylo luzne. Powodzenia ;)
GSi to odwzajemniona miłość , więc jeśli nie czujesz tej miłości, to błagam Cię!
Zmień samochód!!!


M&M Team

joseph 25

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 20 maja 2008, 16:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: oświęcim
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: joseph 25 »

siemka,wieczorkiem wymieniłem świeczki(kupiłem ponoć najlepsze :P ),posprawdzałem kable i dalej to samo :/ wymienie jeszcze te kable i zobaczymy co będzie się działo.Kable były niedawno zmieniane ale jak już wcześniej pisałem były popaprane od oleju i może coś tam jeszcze jest,zobaczymy ;) Będe pisał na bieżąco co i jak :D

Usunięty użytkownik 3235

#18

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Ja bym sprawdził jeszcze czujnik położenia wału. Przeczyścił go, sprawdził jego połączenie.
Swoją drogą świece joseph 25, ma sprawne, kable WN podejrzewam że też odpadną, filtry powietrza paliwa wymienione? Może być wina pompy paliwa, może odpowietrzanie zbiornika paliwa działa nie tak jak powinno. Spróbuj z odkręconym korkiem wlewu paliwa. Trzeba próbować wszystkiego

Kiedyś miałem przypadek tego typu, że zdarzało się że nie można było odpalić auta, jak tylko odpaliło i się rozgrzało potrafiło gasnąć z niewiadomych przyczyn podczas jazdy po czym odpalało normalnie. Okazało się, że uszkodzony był immobiliser.

Mamanek

V.I.P.
Posty: 978
Rejestracja: 12 mar 2008, 17:02
Imię: Adam
Auto: Opel Astra GSi
Silnik: C20XE+
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Mamanek »

Muszę przyznać, żeanalyzer64 ma bardzo słuszne uwagi ;)
Z tym odpowietrzeniem zbiornika nie jest takie glupie, u mnie byl podobny problem, auto wprawdzie zapalalo, ale z oporami... ;)
GSi to odwzajemniona miłość , więc jeśli nie czujesz tej miłości, to błagam Cię!
Zmień samochód!!!


M&M Team

Usunięty użytkownik 3235

#20

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

joseph 25, najpierw wymień filtr paliwa. Nie jest to duży koszt, a może okazać się strzałem w 10. No i po wymianie filtra pojeździj chwilę z odkręconym korkiem wlewu paliwa.I odpalaj i gaś auto kilka razy po rozgrzaniu. Zobaczymy czy to coś dało.

Mamanek, a jakby tak joseph 25, wybłyskał po rozgrzaniu silnika kody błędów? To by mogło być bardzo pomocne. Mówi, że problemy z odpaleniem występują przeważnie na rozgrzanym silniku więc...

ODPOWIEDZ