Klima

terre

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2008, 17:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Klima

#1

Nieprzeczytany post autor: terre »

Mam takie pytanie, ponieważ nie wiem gdzie skąd wydobywa się woda z klimy ??? Pod autem nie mam mokro tak jak jest to w przypadku innych modeli, Nie wiem czy coś mam niedrożne czy coś innego. Przecież skorpiony powinny mieć gdzieś jakiś odpływ.

Jarooo

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:36
Imię: Jarosław
Auto: Astra F Cabrio
Silnik: C20NE
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Nieprzeczytany post autor: Jarooo »

W samochodzie masz skraplacz, ale w Twoim pytaniu raczej o to nie chodzi.
Woda o której mówisz bierze się z przewodów od klimy i na nich skrapla się woda, lecz po zewnętrznej stronie.
Nie zawsze ona musi tak się skraplać, żeby była kałuża pod samochodem...
Nie masz się czym przejmować.
Mechanika, elektronika samochodowa Bydgoszcz. 662 292 520

Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae.

terre

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2008, 17:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: terre »

No nie wiem np mój brat ma octavie i wystarczy że nawet 2-4 km zrobi i jak sie zatrzyma to widać plame pod autem. Dziś jeszcze sprawdzałem pod dywanikiem pasażera i poci mi sie gumowa wycieraczka od mojej strony (kierowcy) nie mam czegoś takiego.

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

Jarooo pisze:Nie zawsze ona musi tak się skraplać, żeby była kałuża pod samochodem...
zawsze po jeździe z włączoną klimą i w trakcie jazdy wydobywa się woda z takiej rurki pod maską. Jest ona mniej więcej na wysokości drążków kierowniczych, blisko ściany grodziowej, stojąc przodem do otwartej maski tak troszkę na lewo od środka auta.

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Michaello84 pisze:zawsze
Zawsze to trzeba lecieć do kibelka jak się chce cusik.....
U mnie całe ubiegłe lato żadnej kałuży nie było, to zalezy od wielu aspektów meteo, wilgotności powietrza, temperatury i takie tam.

terre

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2008, 17:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: terre »

Michaello84 pisze:Jest ona mniej więcej na wysokości drążków kierowniczych, blisko ściany grodziowej, stojąc przodem do otwartej maski tak troszkę na lewo od środka auta.
Jam mam klime dorabianą (tak już kupiłem samochód) jest to dość profesjonalnie zrobione, a ta rurka jaka jest duża mała da sie ją zobaczyć ??? I też mam pytanie to dlaczego niektórym w astrach wogóle nie robi kałuży a np w innych markach typu audi, vw, skoda skropliny wydostają sie na zewnątrz i normalnie jest mokro pod autem ???

ODPOWIEDZ