Przerywanie na wysokiuch obrotach!!!! Pomocy

maciey3

Przerywanie na wysokiuch obrotach!!!! Pomocy

#1

Nieprzeczytany post autor: maciey3 »

Posiadam astre 16. silnik c16nz i mam taki problem. Przy obrotach powyzej 5000 autko zaczyna sie dlawic (zarowno na benzynie jak i na gazie) nie przyspiesza dlawi sie i zaczyna szarpac po zmianie biegu na wyzszy (przy zmniejszeniu obrtoow autko jedzie dalej). Swiece mam wymienione przewpody tez kopulke i palec przeczyscilem dzis i niestety niewiele to dalo. prosze pomozcie w czym moze byc problem!!! a moje autko jest z 92 roku i nie posiada czujnika polozenia walu(do 94 r nie wyposazano ich w ten bajer) z gory dzikuje pozdrawiam Przemek

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

A filtr powietrza i paliwa w jakim stanie?

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

a może katalizator zapchany? wyższe obroty > więcej spalin > mocniej się zapycha i przerywa? -to tylko moja teoria

maciey3

#4

Nieprzeczytany post autor: maciey3 »

Powiem tak filterek jest nowy miesieczny, wiec nie sadze aby to byla jego wina, jelsi chodzi o katalizator to powiem tak jak sie w niego uderzy to tak jakby lataly w nim igly badz inne metalowe rzeczy. wczoraj bylem u gazownika i on powiedzial ze mozeto byc cos z eletryki tylko przewody sa noe swiece tez. kopulke przeczyscilem palec tez i to nie pomoglo, podobno jest cos tm jescze odpowiedzialne za to, sam juz nie wiem pomozcie

[ Dodano: 2007-04-17, 05:41 ]
a jak sprawdzic czy katalizator jest zapchany?? czy go sie jakos czysci ito

mates

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2006, 18:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: mates »

katalizatora sie nie czyści, albo kupujesz zamiennik(bo oryginał ok.2000zł :evil: ) albo wywalasz środek z tego co masz i wspawujesz rurę w środek(można bez wspawania rury ale w tedy podczas przyśpieszania słychać specyficzny "brzęk")

pozdrawiam mates :)
Opel jest bogiem, Astra nałogiem, tuning zabawą 2.0 podstawą :mrgreen:

maciey3

#6

Nieprzeczytany post autor: maciey3 »

wlasnie wrocilem od znajomego mechanika i juz wam mowie co bylo. w kopulce znajduje sie taka czarna plytka do ktorej przymocowanych jest wiele przewodow widocznie jeden z nich sie poluzowal i lekko wypadl przez co auto tak glupialo teraz jest juz oki dzieki za wszystkie posty pozdrawiam Przemek

ODPOWIEDZ