biale tarcze

pablo267

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 04 kwie 2007, 16:52
Imię: Paweł
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.4
Lokalizacja: okolice krk
Kontakt:

biale tarcze

#1

Nieprzeczytany post autor: pablo267 »

witam! chce zmienic zegary na biale i mam pytanie ogulnie brzmialo ono by jak to zrobic hehe:p ale dokladnei che sie dowiedziec czy musze wyciagac zegary z auta? jak zaznaczyc poziom wskazowek zeby pozniej wskazywaly tak samo? ogolnie co wiecie to piszcie:) a moze macie jakis poradnik albo jakiegos dobrego manuala z fotkami?

szeryf

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 29 gru 2006, 12:04
Imię: Arek
Auto: AH Kombi '06
Silnik: 1.9CDTI
Lokalizacja: Socha
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: szeryf »

zobacz sobie na [External Link Removed for Guests] Dział Technika

pablo267

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 04 kwie 2007, 16:52
Imię: Paweł
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.4
Lokalizacja: okolice krk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: pablo267 »

no tak ale wlasnie cos nie chce mi sie ta strona zaladowac... znasz jeszcze jakis na ktorych jest to opisane?

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Zobacz sobie [External Link Removed for Guests] albo [External Link Removed for Guests]

A swoją drogą to na allegro można kupić zestaw tarcz za jakieś 15zł.

pablo267

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 04 kwie 2007, 16:52
Imię: Paweł
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.4
Lokalizacja: okolice krk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: pablo267 »

biale tarcze juz zamowilem chodzi mi tylko o sama wymiane... w skali od 1-10 trudnosci jak oceniacie ta "operacje"??

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ze względu na możliwość złego zamocowania wskazówki prędkościomierza oceniam trudność na 6 - ogólnie to nawet nie musisz licznika wyciągać z autka do tego ;)

a i wskazówki wyciągaj widelcem bo wtedy można zrobić dźwignię i lepiej schodzi.

pablo267

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 04 kwie 2007, 16:52
Imię: Paweł
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.4
Lokalizacja: okolice krk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: pablo267 »

JOszi a jak zalozyc wskazowke od obrotka zeby bylo ok? moze jakies rady:d heh bo dzis powinny mi przyjsc te tarcze i pewnie sie dzis po pracy za to wezme to mowisz ze nawet nie trzeba zegarow wyciagac z auta?

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

od obrotka, temperatury i paliwa wskazówkimają takie wyżlobienie bna ten bolec który nie jest okrągły więc z nimi luz. tylko bolec od prędkościomierza jest okragły i dlatego łatwo jest to źle założyć.

co do wyciągania zegarów to na 98% nie trzeba bo jak ostatnio doklejałem srebrne ramki to sprawdzałem czy łatwo jest wyjąć tarcze :D ogóleni to trzymały suęchyba tylko na wskazówce :D

odkręcasz całą obudowę zegarów, odkręcasz 4 śróbki trzymające zegry, z góry i z dołu odczepiasz zaczepy tej ramki z szybką i ją ściągasz :D i potem masz ładny dostęp do zegarów :D widelcem podważasz wskazówki i wyciągasz tarcze :D.

ogólnie patrz na te porady z autokącika co i jak. i jak wyjmiesz ten bolec żeby wskazówka opadła to zaznacz sobie na starych tarczach jakimś plasterkiem na jakiej wysokości powinna być, potem o ile przy ściąganiu nic się nie przestawi to przykładasz starą tarczę i mocujesz wskazówkę na podstawie tego zaznaczenia.

potem możesz z jakimś kumplem jechać równo i sprawdzić wskazania. ale dla mnie najlepszym sposobem jeśli masz obrotek to pozapisuj sobie przy jakich wskazaniach obrotomierza i na jakim biegu masz jakąś prędkość :D tak najłatwiej sprawdzić :D ja np przy 2500obrotów na 5 biegu mam 100km/h i tego się trzymam :D

markus

#9

Nieprzeczytany post autor: markus »

JOszi, a ja mam pytanie odnośnie tych ramek co naklejałeś, bo chciałem sobie takie aluramki dokupić to mi powiedzieli że nie robią do tego modelu. Gdzie to moge dostać ?????

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

na pewno robią :D one pasują do calibry, vectry, astry i chyba omegi :D

i teraz tak: są 2 rodzaje tych ramek. polerowane aluminiowe - z takim zagięciem że je tylko wciskasz i są zamocowane, no i ja sobie zamówiłem od kolesia co robi takie ramki i te moje są wycięte z blachy nierdzewki i wypolerowane - tylko że one są płaskie i trzeba je przykleić na klej

choć te aluminiowe są dużo droższe to ja i tak je bardziej polecam bo się nie będą odklejać zimą gdy metal pracuje ;) - mi raz się odkleiły ale je spowrotem przykleiłem na super glu i jest na razie dobrze

i teraz aluminiowe widziałem w D&W i na pewno tam takie mają
na allegro też takie są: [External Link Removed for Guests]
tu możesz się zapytać: [External Link Removed for Guests]

te co ja mam to tylko na zamówienie niestety :/ ale nie za bardzo mam namiary na tego kolesia :/ - jeszcze poszukam może znajdę - z tego co pamiętam to cenanie przekraczała 30zł

ODPOWIEDZ