Automatyczna skrzynia problem z diagnozą

Przem

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2007, 6:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Automatyczna skrzynia problem z diagnozą

#1

Nieprzeczytany post autor: Przem »

Astra F rocznik 95 automat. Trzy dni temu podczas jazdy zaczęła mrugać kontrolka "S" zgasiłem silnik zapaliłem i przeszło, potem o tym zapomniałem. Wczoraj to samo, po zgaszeniu pomogło ale za pare minut podczas jazdy znowu zaczela mrugac i tak juz jest caly czas tryb awaryjny. Gdy jeżdżę na 1,2,3 nie włącza się tryb awaryjny. Sprawdziłem stan oleju, był na dolnej kresce, dolanie oleju nie pomogło, odpięcie klem akumulatora też nie pomogło. Warsztaty zajmujące się ASB w Krakowie mówią, że rocznika 95 nie mogą zdiagnozowac na komputerze, jedynie po roczniku 98 :/
Poradźcie co robić? :(

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Witaj a gdzie w krakowie byłeś na diagnozie ASB bo chyba cie po brzytwie spuścili. Jedź na Gromady Grudziądz tam powinni ci pomóc. Tez mam astre 1995 na automacie na szczescie jeszcze nic sie ze skrzynią nie dzieje. Ile masz przejechane km i jaki masz silnik w asterce??
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

PEPCIO

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 26 maja 2008, 21:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: PEPCIO »

Przemo pisze:Astra F rocznik 95 automat. Trzy dni temu podczas jazdy zaczęła mrugać kontrolka "S" zgasiłem silnik zapaliłem i przeszło, potem o tym zapomniałem. Wczoraj to samo, po zgaszeniu pomogło ale za pare minut podczas jazdy znowu zaczela mrugac i tak juz jest caly czas tryb awaryjny. Gdy jeżdżę na 1,2,3 nie włącza się tryb awaryjny. Sprawdziłem stan oleju, był na dolnej kresce, dolanie oleju nie pomogło, odpięcie klem akumulatora też nie pomogło. Warsztaty zajmujące się ASB w Krakowie mówią, że rocznika 95 nie mogą zdiagnozowac na komputerze, jedynie po roczniku 98 :/
Poradźcie co robić? :(
Miałem Astrę w automacie, też zaczęły się problemy. U mnie właczał się tryb awaryjny, diagnoza wskazała na nazwijmy to czujnik położenia drązka zmiany biegów (taki potenciometr na skrzyni) Serwis orzekł coś około 1200 zł za naprawę, ale mechanik w tajemnicy podszedł do mnie i powiedział - wyjmij go , wyczyść jakimś sprajem do styków, poskładaj i będzie chodził. Jako że wyjęcie proste nie jest , spryskałem to ustrojstwo kilka razy chyba WD 40 i przeszło mu. Tak czy siak bez diagnozy serwisu się nie obędzie.

Powodzenia.

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Może rzeczywiście to jest problemem tylko teraz kolego pochwal się gdzie jest ten czujnik i jak sie do niego dobrać. Warto wiedziec na przyszłość.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

Przem

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2007, 6:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Przem »

Ja mialem kiedys problem z tym "czujnikiem" nie jest to czujnik tylko przelacznik biegow sterowany z wybieraka, znajduje sie on centralnie na skrzyni patrzac od gory. Dochodzi do niego linka od wybieraka. Tez mialem ten problem wyjalem rozkrecilem wyczyscilem, dalem nowy smar i jak reka odjal. Na ktoryms forum byl link do instrukcji jak sie to robi bo to typowy problem w oplach. Jak ktos bedzi emial taki problem to moge poszukac tego linka. Tryb awaryjny u mnie wlaczal sie wtedy jak bylo zimno lub wilgotno.

Na gromady grudziac powiedzieli ze nie odczytaja bledow z rocznika 95, dopiero od 98. Przejechane jest 130.000 km niekrecony licznik na 100% W innych serwisach mowili podobnie.
Na pradnickiej powiedzieli ze te skrzynie jezdza bezawaryjnie wlasnie do 130.000 km :)

Mam nadzieje ze ta skrzynia nie bedzie sie sypac dalej bo jak ma sie sypac to moze pomyslalbym nad przelozeniem na manualna skrzynie bo auta nie chce sprzedawac jestem z niego bardzo zadowolony, poza tym z uwagi ze bylo malo jezdzone i jest automatyczna skrzynia silnik jest zyleta.

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Nie no niech nie przesadzają ze skrzynie są tak awaryjne. Ludzie kręcą na nich grubo ponad 200 tys. Na pewno to jakas pierdułka ci sie popsuła i dlatego swieci kontrolka. Szarpie ci skrzynia przy zmienie biegów? Bo u mnie troche z 1 na 2 jak jest zimny silnik ale nie przejmuje się tym
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

Przem

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2007, 6:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Przem »

Z 1 na 2 na zimnym zawsze szarpie w wiekszosci skrzyn, ponoc w manualach tez :)
Poza tym nie szarpie, biegi wchodza idealnie zadnych dluzszych opoznien przy zmianie itp. Tez licze na to, ze to pierdulka :)

ODPOWIEDZ