spadek mocy- Astra F 1,6 8V 1994

Gość

spadek mocy- Astra F 1,6 8V 1994

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam wszystkich, jestem tu nowy zatem przepraszam jeśli temat źle umieściłem lub się powtarza. Mam do Was kilka pytań, a mianowicie od kilku miesięcy jestem posiadaczem Astry F 1,6 8V 1994r, autko zostało sprowadzone z niemiec z książką serwisową i oryginalnym przebiegiem 168 000 (ostatni serwis przy 163 000 w grudniu 2007). Autko chodziło idealnie aż do niedawna.. :( ostatnio moja astra straciła moc.. strasznie muli się przy przyspieszaniu a wcześniej była bardzo dynamiczna. Także rano kiedy uruchomie silnik to obroty nieco falują przez chwilę po czym wszystko wraca do normy- jednak podczas jazdy czuje spadek mocy. Jakiś tydzień temu zaświeciła mi się 2 razy kontrolka check- ale po zgaszeniu auta już wszystko było normalnie i po tygodniu jazdy kolejny raz się nie zaświeciła... Pomóżcie, co to może być???? Dodam jeszcze, że miesiąc temu wymieniłem pompkę paliwa. proszę o pomoc. Pozdrawiam

Mamanek

V.I.P.
Posty: 978
Rejestracja: 12 mar 2008, 17:02
Imię: Adam
Auto: Opel Astra GSi
Silnik: C20XE+
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Mamanek »

Jak wygladaja sprawy odnosnie filtrow paliwa, powietrza itd...
Kolejna sprawa to uklad zaplonowy, swiece, kable, rozdzielacz, badz apaparat zaplonowy...
Falowanie obrotow, jesli jest zwyzkowe, czyli ida w gore i opadaja, to silnik krokowy do czyszczenia, jesli spadaja w dol, to prawdopodobnie coz z ukladem zaplonowym, bo znaczy ze nie dopala mieszanki...

Opisz cos konkretniej, to bedziemy myslec dalej ;)
GSi to odwzajemniona miłość , więc jeśli nie czujesz tej miłości, to błagam Cię!
Zmień samochód!!!


M&M Team

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

jeśli chodzi o silnik krokowy to na forum już czytałem że trzeba wyczyścić i dziś to zrobiłem- jednak nic nie pomogło :( świece, filtry, olej, płyny, pasek rozrządu były zmieniane przy ostatnim serwisie w niemczech tzn przy 163000km a teraz mam 170000 także myślę że to powinno być ok po takim przebiegu????

[ Dodano: 2008-06-05, 12:30 ]
witam ponownie, doradzono mi żebym przeciścił EGR i włąśnie dziś wyjąłem go. No i mam pytanie: co mam tam wyczyścić???? widzę tam śrubkę typu torx którą można poruszać ( góra - dół) czy można ją przekręcać??? od czego ona jest?? otwory są czyste. I drugie pytanie: gdzie w moim aucie jest sonda lambda gdyż nigdzie na kolektorze jej nie widzę.... a doradzono mi żebym i to sprawdził. mój silnik to 1,6 8V 1994r

ODPOWIEDZ