po wyczyszczeniu przepustnicy wolne obroty = 2000

piotruniek69

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 23 lut 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom/Koszalin
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: piotruniek69 »

ja mam takie pytanie.... mam astre z 93r. 1.6 8v i nie wiem czy mam wogole cos takiego jak przepływomierz i nie wiem co to jest przepustnica czy ktos moze mi wyjasnic? tylko nie smiac sie dopiero sie ucze...

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Nie masz przepływomierza, a twój silnik ma oznaczenie C16NZ, czyli monowtrysk, 8v z jednym wałkiem rozrządu.. :) OHC

a przepustnica to.. takie coś plastikowego... w kształcie grzybka.. do którego idzie rura od filtra powietrze zza lewej lampy stojąc przodem do otwartej maski silnika :)

piotruniek69

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 23 lut 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom/Koszalin
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: piotruniek69 »

Dzieki bardzo własnie tak myslałem ze nie mam przepływomierza a jeszcze nie wiem com to jest ten grzybek metalowy mały znajduje sie on (stojac przidem do maski) przed przepustnica?

Krzysiek11

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszczyny
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek11 »

To EGR-zawór z recyrkulacji spalin.

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#15

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

JunioR pisze:takie coś plastikowego... w kształcie grzybka.. do którego idzie rura od filtra powietrze
Po mojemu to jest obudowa wtryskiwacza, trzeba ją odkręcić i pod nią jest wtryskiwacz(idą do niego dwa przewody) pod wtryskiwaczem dopiero jest przepustnica(taka klapka która się uchyla podczas ciągnięcia za linkę gazu). Miałem to wszystko wczoraj rozbebeszone i wyczyszczone, ale nie chciało mi się robić zdjęć a teraz by się przydały :P
SAAB, born from jets, killed by assholes

ODPOWIEDZ