Wymiana progow??

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

Wymiana progow??

#1

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Progi w mojej Asterce juz przeszly do historii. Mam 2 nowe w garazu, oraz zakupilem niezbedne chemikalia typu podklad , baranek , konserwacja do profili zamknietych.

Pytanie.
Czy trudno wymienic prog?? Robil to ktos z was samodzielnie?? czy kozystal tylko i wylacznie z pomocy blacharza??

Jezeli znajdzie sie ktos kto to robil samodzielnie ten zabieg bardzo prosze zeby podzielil si ewskazowkami na ten temat.

Ogilnie ma swoja teorie na ten tamat i mysle ze podolam. Al emoze nie wiem o jakich uikrytych przeszkodach konstrukcyjnych??

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Tak ja bede wymienial progi, nadkola i wlew za 2-3tyg :mrgreen: I cala fure tez bede malowal i wszystko we wlasnym garazu..bede robil z tego relacje, wiec jesli do tego czasu sie wstrzymasz to bedziesz mogl sie uczyc na moich bledach :mrgreen: :mrgreen:
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Hehe. :mrgreen:



Od czego bedziesz zaczynal ?? Mam nadzieje ze od progow :) .

Jak sie zdecyduje to moze zaczne i podam tobie jakies rady :)

Marys masz jakies pomysly, gry plan??

Ja to widze tak:

Nowy prog wstepni ezalozyc na stary. zaznaczyc obrys. No zeby miec pojecie jak wyciac stary. Wszelki espawy, zgrzewy rozwiercic. Pod uszczelkami i pod progiem. Jak sie uda w tensposob wyciagnac stary prog( a raczej to co z niego zostalo) To wtedy wyczyscic wszystko do golej blachy. Zalozyc nowy ustawic przeswity pod drzwiami i pospawac punktowo co ok 10cm na calej dlugosci. Przyszlifowac spawy podrownac. Odtluscic i na to baranek. W srodek konserwacja. Pod spodem masa mitumiczna( takie czarne do konserwacji) .
Cz yto dobry gry plan cza wogole inaczej sie zabierac??


Ale wciaz czekam na podpowiedzi.

ODPOWIEDZ