Olej przeznaczony dla diesla wlać do silnika benzynowego

Piterro

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 09 maja 2008, 19:25
Imię: Piotr
Auto: Opel Astra F 1993 r.
Silnik: C18NZ
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Olej przeznaczony dla diesla wlać do silnika benzynowego

#1

Nieprzeczytany post autor: Piterro »

Witam.
Po niedawnym zakupie samochodu, jestem w trakcie wymiany niektórych elementów eksploatacyjnych.

I teraz taka krótka dygresja.
Poziom oleju w silniku mam minimalny. I teraz chciałbym dolać mu troszkę oleju. Nie mam zielonego pojęcia jaki olej tam był. I jaki realny przebieg mam samochodu. No niby dostałem informację, że był tam Castrol, ale nie wiem, czy mineralny czy półsyntetyk. Przebieg mam na budziku ok. 230k, ale szacuję ponad 300k. Jak na razie olej nie jest czarny, lekko brązowawy.

I teraz pytanie, za jakiś czas pewnie wymienię olej i filtr, ale pojutrze czeka mnie nieoczekiwany daleki wyjazd. I muszę mu coś dolać. Czy mogę na "dolewkę" wlać cokolwiek?
Jakiś mineralny? Z tego co pamiętam, to oleje są mieszalne.

Jeżeli mógłbym dolać jakikolwiek mineralny, to czy mogę dolać mu olej, który się został po moim dieselku? Mam około 4l oleju Castrol GTX Magnatec 15w40. To olej przeznaczony do diesla, czy mogę go wlać do siebie; mam LPG
Obrazek
Black Mamba Project [del]started[/del] rejected.
Teraz to Wehikuł Tajemnic

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Przebieg 300000 dla C18NZ to niewiele ale raczej napewno będzie olej mineralny chociaż nie można tego napewno stwierdzić. Ja jeżdżę na minerale, poprzedni właściciel wlał i jest bardzo ok, zwlaszcza że LPG gęstszy olej służy. Oleje są mieszalne w obrębie swojej kategorii gęstości. Moje zdanie- wymień olej na minerał i po sprawie.

ODPOWIEDZ