Dziwny dzwiek od skrzyni biegow

krystian

Astro-maniak
Posty: 132
Rejestracja: 30 wrz 2007, 17:43
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.7 CDTI
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

Dziwny dzwiek od skrzyni biegow

#1

Nieprzeczytany post autor: krystian »

Witam.

Mam taki problem. Od jakiegos czasu mam taki dziwny dzwiek brzeczenia od skrzyni biegow.
A nasila sie on kiedy np wrzuce na 2 bieg i mocniej przygazuje ... to tak od skrzyni cos brzeczy jakby cos tam bylo luzne ... spotkal sie ktos z czyms takim?

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

A czy to brzęczenie występuje tylko wtedy, gdy wrzucasz 2. bieg, czy na wszystkich jest tak samo? Jak wchodzą biegi, cicho czy z takim stuknięciem jakby?
krystian pisze:A nasila sie on kiedy np wrzuce na 2 bieg i mocniej przygazuje ...
Wychodzi na to tak jakby to było zużyte już łożysko oporowe... :roll:

krystian

Astro-maniak
Posty: 132
Rejestracja: 30 wrz 2007, 17:43
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.7 CDTI
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: krystian »

analyzer64 pisze:A czy to brzęczenie występuje tylko wtedy, gdy wrzucasz 2. bieg, czy na wszystkich jest tak samo? Jak wchodzą biegi, cicho czy z takim stuknięciem jakby?
krystian pisze:A nasila sie on kiedy np wrzuce na 2 bieg i mocniej przygazuje ...
Wychodzi na to tak jakby to było zużyte już łożysko oporowe... :roll:
Ogolnie jak zmieniam biegi i dam szybko wiecej gazu to tak brzeczy mi w skrzyni. Jezeli to lozysko oporowe to ile ono kosztuje i czy duzo roboty jest z tym? Czy to sie nazywa dokladnie lozysko oporowe skrzyni biegow?

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Ogólnie rzecz biorąc wg mnie masz do wymiany sprzęgło. Koszt dobrego zamiennika to jakieś 300zł(komplet sprzęgła VALEO- bdb firma)+robocizna(jak u mnie jeden dobry mechanik bierze za wymianę 100zł, czyli wyjęcie i włożenie skrzyni biegów i montaż nowego sprzęgła).

Dziwa sprawa. Takie brzęczenie w skrzyni biegów tylko na 3biegu miał mój kolega. Brzęczało, brzęczało do tego momentu, że skrzyni się rozleciała. Wg mnie żeby nie nawymyślać za dużo, proponuję Ci podjechać do jakiegoś mechanika, niech on osłucha.

krystian

Astro-maniak
Posty: 132
Rejestracja: 30 wrz 2007, 17:43
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.7 CDTI
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: krystian »

analyzer64 pisze:Ogólnie rzecz biorąc wg mnie masz do wymiany sprzęgło. Koszt dobrego zamiennika to jakieś 300zł(komplet sprzęgła VALEO- bdb firma)+robocizna(jak u mnie jeden dobry mechanik bierze za wymianę 100zł, czyli wyjęcie i włożenie skrzyni biegów i montaż nowego sprzęgła).

Dziwa sprawa. Takie brzęczenie w skrzyni biegów tylko na 3biegu miał mój kolega. Brzęczało, brzęczało do tego momentu, że skrzyni się rozleciała. Wg mnie żeby nie nawymyślać za dużo, proponuję Ci podjechać do jakiegoś mechanika, niech on osłucha.
Wlasnie tez mysle, ze to wina sprzegla .. bo mam tez takie cos, ze sprzeglo lapie mi na samym koncu i tak jeszcze muli ... a jak dam na jedynke i dodam szybko gazu i szybko puszcze sprzeglo to mi szarpie autem a po chwili juz jest ok na dwojce ....

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

krystian, to już dawno Ci się sprzęgło skończyło...

krystian

Astro-maniak
Posty: 132
Rejestracja: 30 wrz 2007, 17:43
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.7 CDTI
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: krystian »

analyzer64 pisze:krystian, to już dawno Ci się sprzęgło skończyło...
No no chyba bede musial je szybko wymienic :) a to, ze mi szarpie autem na jedynce to moze byc wina sprzegla?

[ Dodano: 2008-06-22, 10:40 ]
A jak bede wymienial to wystarczy tylko tarcze sprzegla czy trzeba cale sprzeglo kompletne wymieniac?

Usunięty użytkownik 3235

#8

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

krystian pisze:a to, ze mi szarpie autem na jedynce to moze byc wina sprzegla?
Jeżeli sprzęgło masz tak zużyte to może szarpać.
krystian pisze:A jak bede wymienial to wystarczy tylko tarcze sprzegla czy trzeba cale sprzeglo kompletne wymieniac?


Nie wymieniaj samej tarczy tylko kup cały komplet: tarcza+docisk+łożysko oporowe.

Awatar użytkownika
adicom

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: adicom »

Witam,
Łożysko oporowe będzie do wymiany wtedy, gdy po wciśnięciu sprzeła nasilać się będzie głośny szum. Miałem podobne dolegliwości tylko, że brzęczenie miało miejsce przy skręcaniu ostrym i raptownym dodawaniu gazu. W pewnym momentach wyrzucało mi bieg, a licznik wskazywał, że jechałem astrą 180 po mieście :). Co się okazało dla mechanika przy wymianie amortyzatorów wypadła połośka i niedokładnie ją włożył. Skutek półośka do wymiany, aż ją wykręciło w skrzyni. Na szczęście nic po za tym. Jeśli nie miałeś ostatnio jakiś napraw to na pewno skrzynia. Sprawdź za wczasu. Wierz mi, że jest przy tym kupa nerwów.
Pozdrawiam

krystian

Astro-maniak
Posty: 132
Rejestracja: 30 wrz 2007, 17:43
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.7 CDTI
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: krystian »

Bylem u mechanika i powiedzial, ze to nie jest nic zwiazane ze sprzeglem tylko jakas pierdolka. Cos jest luzne i dlatego tak rzęzi w skrzyni biegow. Dzis podrzuce mu auto i niech mi to zrobi bo to jest wkurzajace.

ODPOWIEDZ