błąd 35 i spadek mocy

Gość

błąd 35 i spadek mocy

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam, od niedawna czasami zapala mi sie check i to tylko jak silnik jest mocno nagrzany( miasto lub większa prękość) zczytałem błędy z kompa i mi wyszło- błąd 35. wyczyściłem krokowca i to nic nie pomogło dodam jeszcze ze moje auto bardzo straciło na mocy- czy może to być związane z tym błędem???? moje v max to 140 i to po długim rozpędzaniu auta nie wiem co to może byc???? proszę o porady. astra jest z 94r, poj 1,6 8V przebieg 171000. auto serwisowane ostatnio przy 162000 w niemczech, prosze o jakies sugestie odnośnie mojego problemu

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Słuchaj... a tak profilaktycznie zapytam..

Jakie paliwo lejesz i czy zmieniłeś " oktany z 91 na 95 ? - takie żółte coś... przy zbiorniczku płynu chłodzącego... powinno mieć 95 cyferką do góry..."

pozdrawiam...

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

jeżdze na 95. nic tam nie zmieniałem. Autem przyjechałem 3 miesiace temu z niemiec i przez 2 miesiące wszystko było idealnie, dopiero w tym miesiącu znacznie spadło z mocy :( czy wymiana krokowego coś pomoże????

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

przemo88 pisze:czy wymiana krokowego coś pomoże????
krokowy silniczek odpowiada za obroty na biegu jałowym, jezeli wszystkow normie.. to jest ok..

to co może powodować spadek mocy to lewe powietrze w dolocie ( lub też uszczelka kol. ssącego ), świece i kable Wysokiego Napięcia, nieszczelność w wydechu... zapchane filtry (benzyny, powietrza),

i to tak z grubsza... w C16nz z 94 roku nie ma dużo elektroniki :) ... z elektroniki to ewentualnie jeszcze sonda...

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

dzisiaj przejechałem jakieś 200km z postojami i ze 4 razy się zapalił check. Sprawdziłem jeszcze raz błędy i za każdym razem wychodzi mi błąd 35. Dodam jeszcze ze dziś jak mi się check zapalił to silnik całkowicie zgasł podczas jazdy. Auto cały czas ma mało mocy do 130 km/h to trzeba nieźle rozpędzać auto.. a dalej nie da rady.
jeśli chodzi o lewe powietrze to sam sie nad tym zastanawiam. Ostatnio wjechałem samochodem na kanał żeby spr szczelność wydech i wszystko szczelne, a kiedy dodaję gazu to słyszę jakbym miał dziurę w tłumiku.. Jak samochód jest na kanale i druga osoba dodaje delikatnie gazu to słychać jakby ten głos dochodził z okolic kolektora wydechowego

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

przemo88 pisze:z okolic kolektora wydechowego
sprawdź wszystko na spokojnie .. zrób sobie liste.. rzeczy do sprawdzenia... jeśli trzeba to odkręć... może uszczelke wywiało.. - choć wątpie.. ale róznie to bywa...

i na bieżąco informuj o postępach...

ODPOWIEDZ