Rozrusznik w Asterce - czy będzie pasował ?

adec

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 01 sty 2008, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Rozrusznik w Asterce - czy będzie pasował ?

#1

Nieprzeczytany post autor: adec »

No własnie padł mi rozrusznik w mojej Asi 1,4 8v 92r.. I teraz mam pytanie czy każdy będzie pasowal do tego silnika, a pytam dlatego że teraz mam jakiegoś koreańca firmy Dalco. Czy Valeo z allegro do tego silnika będzie pasował, czy liczba trybików zawsze była taka sama i nie ma to znaczenia jakiej firmy jest to rozrusznik - oczywiście do tego silnika?

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Ten rozrusznik będzie pasować. Liczba zębów jest taka sama. Ja u siebie (mam 1.6 8v) wymieniałem niedawno i kupiłem rozrusznik firmy Starter czy jakoś tak, wcześniej miałem Valeo.

W 1.4 8V były montowane takie rozruszniki: Valeo D6 RA, Delco Remy 03 471 173 lub Delco Remy 09 000 756.

Awatar użytkownika
kobak

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 05 lis 2008, 19:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kobak »

słyszałem o tym że są 2 rodzaje rozrusznika wolny i szybki czyli że kręci szybko czyli fajnie i wolny (taki jak mam ja) co powoduje ciężkie odpalanie .ogólnie chodzi mi o to że mam Astre 1.7 Diesel silnik oplowski (rok 1994)i strasznie słabo mi kręci i ciężko odpala .Niedawno kupiłem te autko i wymieniłem wszystkie filtry , akumulator , olej i świece żarowe . Niekiedy po odpaleniu zgaśnie ale zawór zwrotny już też wymieniłem.I prośba do admina żeby zrobić temat techniczny do disla bo wiadomo że zasada działania jest inna niż w benzynie.
OPEL ASTRA 1.7 D 1994 r

stefan613

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 08 gru 2007, 9:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: stefan613 »

Co do benzymy to terz sa chyba dwa rodzaje.. wczesniej miałem astre 1.4 to rozrusznik krecił szybko jak elektryczny..

A teraz mam 1.6 i kreci tak ciezko dosć.. :)
1. Astra F 1.4 (NIEBIESKA)
2. Vectra A 2.5 V6 (ZŁOTA)
3. VECTRA A 2.5 V6 (ZIELONA)
4. ASTRA F 1.6 (Kolor niewiadomo do końca)

Usunięty użytkownik 3235

#5

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

kobak, używaj wyszukiwarki, jak widzisz bez problemu znalazłem temat, do którego mogłeś się podpiąć. Następnym razem taki temat zamknę, a Ty otrzymasz ostrzeżenie.

Awatar użytkownika
kobak

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 05 lis 2008, 19:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: kobak »

no to przepraszam ja szukałem ale nie znalazłem przykro mi :(

[ Dodano: 2008-12-27, 21:58 ]
dził odpalałem moją asię i co kręciłem tyle razy że aż padł akuś który ma 3 miesiące podładowałem go 3 godzinki i odpalił cialala.Zobaczę jutro jak odpali wydaje mi się że może go rozładowałem elektryczną anteną która się zawiesiła i chodziła całą noc.

[ Dodano: 2008-12-28, 21:32 ]
dziwne dziś przy zapalaniu kręciłem z pięćrazy i mi zapalił ale zaraz po tym zgasł po czym znowu odpaliłem i znowu zgasł dopiero za czwartym razem zapalił i chodził normalnie jak jest ciepły to pali od razu.
OPEL ASTRA 1.7 D 1994 r

ODPOWIEDZ