jakiś błąd slnika

Astra92

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2008, 10:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jerka
Kontakt:

jakiś błąd slnika

#1

Nieprzeczytany post autor: Astra92 »

Witam...mam mały problemik. Wczoraj zabalowałem i słuchałem przez 7 godzin muzy z auta, wieczorem chcialem odpalić auto i nie maiał siły, więc podładowałem aku przez 30 minut i już było ok. Dzisiaj jade do pracy (na gazie) i nagle zapala mi sie kontrolka błędu silnika i tak jechałem prawie 30km...autem bez problemu dojechałem do pracy, podczas jazdy przełączyłęm go na benzyne i kontrolka nadal świeciła...(po minucie jazdy powróciłem na gaz i kontrolka też nadal świeciła...stałem na światłach, wyłączyłem silnik i odpaliłem (też na gazie) i po chwili kontrolka się zaświeciła. Odwiozłem ukochana do domu i wtedy zgasiłem auto i odpaliłem na benzynie i smignąłem do pracy na benzynie i kontrolka już sie nie zapaliła. Jak podjechałem do pracy to przełączyłem go na gaz, chwilke popracował na gazie i jak narazie też kontrolka się nie zapaliła...dalsze testy po pracy bo już nie miałem zbytnio wolnego czasu. Moje pytanie brzmi czy pod wpływem rozładowania sie aku jak tak długo grało radio komp mógł sie "pomylić" czy konieczne jest zczytanie kodu błędu i co do zczytania kodu błędu to nie ma wpływu czy jest założona instalacja gzowa?? podkreślam tylko, że podczas jazdy z zapaloną kontrolką auto normalnie sie zachowywało, więc czy świecąca kontrolka oznacza, że coś sie może dziać w silniku?? czy podczas jazdy i palenia się kontrolki (mimo iż w danym momencie z autem nic sie nie dzieje) to nie trzeba traktować tego poważnie?? szczególnie na gazie gdy sie jedzie??

[ Dodano: 2008-06-23, 11:29 ]
Sprawdziłem dokłądnie i kontrolka silnika świeci zarówno na gazie jak i na benzynie...ale zapala sie gdzieś dopiero po minucie jak jadę...a jak auto stoi w miejscu to sie nie zapala
mam 2 miłości...moja Astra i moja kobieta:)

na każde pytanie jest odpowiedź...tak więc nie ma głupich pytań

VINCI

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 03 maja 2008, 13:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: VINCI »

A czy jak jedziesz tylko na benzynie to też się zapala? Bo co do gazu to możesz mieć kod błędu za uboga/bogata mieszanka paliwowa - sonda lambda na gazie trochę "szaleje" ja tak mam od początku jak założyłem instalację gazową - dodam tylko że to instalacja bez silniczka krokowego.

Astra92

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2008, 10:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jerka
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Astra92 »

na poczatku tak nie mialem jak zalozylem instalacje...a teraz i na benzynie i na gazie po jakiejs 1 minucie sie zapala ale podkreslam, że tylko się zpala jak jade a na postoju nie...po robocie postaram się zczytać kody (nie sądziłem, że kiedyś będę musiał to zrobić:( )

[ Dodano: 2008-06-23, 13:10 ]
________________________________________________________

KOD 13 SONDA LAMBDA BRAK SYGNAŁU
________________________________________________________

taki mi kod wywalił, czyli z tego co sie orientuje to sonda do wymiany, i jak narazie niby moge jeźtdic tak (bo nie mam kiedy jechac do elektryka) tylko tyle, że niby autko więcej pali...orientujecie się mniej więcej o ile procent zwiększy się spalanie?? ciężkiej nogi nie mam max 110km/h

czy spróbować odłączyć klemy i zrestartować kompa, może akurat komp sie tylko "pomylił"??

[ Dodano: 2008-06-23, 15:24 ]
co do sondy lambdy - czy jest to prawda ze działanie sondy lambdy ma wpływ tylko na benzyne, czyli jezeli mam uszkodzona sonde to wiecej pali tylko na benie a na gzie nie??
bo tak powiedział mi moj znajomy...a suger7uje się tym co mówi ponieważ jest dobry w te klocki tylko jestem ciekawy waszej opinii
mam 2 miłości...moja Astra i moja kobieta:)

na każde pytanie jest odpowiedź...tak więc nie ma głupich pytań

VINCI

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 03 maja 2008, 13:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: VINCI »

Z tego co ja się orientuje to tak powinno być - przynajmniej w instalacjach starszego typu, mój znajomy całkiem odlączył sondę i spalanie miał takie same...

[ Dodano: 2008-06-23, 17:22 ]
Spróbój jszcze kable podociskać od sondy, może sie poluzowało coś i sprawdź z tym resetem kompa :D

Astra92

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2008, 10:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jerka
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Astra92 »

Kable sprawdziłem, reset kompa zrobiłem i nic...po jakimś czasie znów to samo. Sonde wymienie w sierpniu bo jak narazie mam inne rzeczy na głowie z autkiem a i tak z tego co wiem to sonda nie ma wpływu na instalacje gazową bo na takowej śmigam...mam tylko pytanie, idzie jakaś zrobić aby nie zaświecał sie check??wystarczy tylko odłączyć sonde (wtyczke zasilającą) i zaizolować taśmą izolacyjną?? mogę takie coś zrobić

[ Dodano: 2008-06-25, 10:29 ]
Sprawa rozwiązana...moja sonda tak jakby "oszukiwała" czyli jest do wymiany...

Jeżeli ktoś ma instalacje gazową i siądzie mu sonda i zjakiś powodów nie może tego zrobić odrazu to można tak jeździć (na gazie) bo sonda nie ma wpływu na mieszanke gazu:) może to wiecie ale napisac nie zaszkodzi:)
mam 2 miłości...moja Astra i moja kobieta:)

na każde pytanie jest odpowiedź...tak więc nie ma głupich pytań

ODPOWIEDZ