Mechanizm opuszczania szyby (manualny) - problem

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

Mechanizm opuszczania szyby (manualny) - problem

#1

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

Witam,

Przejrzalem archiwum i bylo wiele postow z problemami dot. mechanizmu opuszczania szyb, ale moj problem jest inny :/ Nie wystepuje takie zjawisko, ze szyba chodzi gladko i mozna opuscic ja dlonia.
Moj problem polega na tym, ze krecac korbka (podnoszac szybe), szyba idzie 'krzywo', tzn. bardziej napiera w strone maski. Efekt jest taki, ze gdy dojade do konca, to 'tyl' szyby (ten blizej srodkowego slupka, wychodzi z uszczelki :x Dopiero operacja krecenia korbka (ruch szyby gora-dol), powoduje, ze szyba ustawia sie jak trzeba.
Problem ten wystepuje tylko w przednich szybach, dodatkowo, od strony pasazera jest taka sytuacja, ze gdy zamknie sie do konca szybe (operacje opisane wczesniej), to po chwili, sluchajac muzyki, caly mechanizm 'strzela'. Pomaga tylko lekkie opuszczenie szyby :/
Ogolnie caly mechanizm na przodzie (w porownaniu z tylem) chodzi okropnie ciezko :(

Zrobilo sie cieplo i wypadaloby to naprawic i w zwiazku z tym zwracam sie do Was z pytaniem..
Mam na oku 'dawce', w ktorym szyby chodza luzno, gladko, ladnie sie ustawiaja i w ogole sama przyjemnosc w porownaniu z moim :D Czy sama wymiana calego mechanizmu opuszczania szyb pomoze? A moze to jakas inna zaraza? :evil:

Pozdrawiam serdecznie,
Lukasz
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

KeySee

Astro-maniak
Posty: 1873
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:52
Imię: Tomek
Auto: Honda Accord
Silnik: ictdi 2.2
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn/Nottingham

#2

Nieprzeczytany post autor: KeySee »

a nie dało rady podpiąć się pod tamte tematy i tam opisać swój problem?

zdejmij tapicerkę drzwi i sprawdź prowadnice szyby czy są dobrze ustawione, czy nie powodują efektu iż szyba krzywo się opuszcza.

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

Nie wiem, czy tam ktos by mi odpisal, jesli odkurzylbym stary temat.. :/
Masz na mysli ta tzw. szyne pomocnicza? Probowalem to regulowac i efekt byl taki, ze prawie wypadla mi szyba :P A najlepiej, jak sie dalo ustawic, to tak, jak bylo wczesniej, czyli ciezko i krzywo..
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

Awatar użytkownika
smolec

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 17 sty 2008, 13:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: smolec »

ten mechanizm jak dobrze pamietam jest nitowany, wiec moze ci nit ktorys wylecial przez co nietrzyma ustawien

Usunięty użytkownik 5195

#5

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Nit raczej nie wyleciał, bo GM montowali nity stalowe, ale wiadomo, wszystko może się zdarzyć... Mógł też tam już ktoś wcześniej kombinować i założyć nie tak jak trzeba...

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

No nic, pojechalem do jednego majstra, pomachal szyba i stwierdzil, ze jest tragicznie i ze to wina podnosnika. Pojechalem do goscia, ktory ma czesci do Asterki i sprzedal mi dwa. W sobote bede wymienial i zobaczymy :P
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

ODPOWIEDZ