zasilanie lodówki samochodowej.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

a myślisz że będzie miejsce na dodatkowe ogniwa? Ciekawy temat podałeś :D Jak będziesz przerabiał to proszę zrób jakieś fotki czy coś ;)

JA z 2 lata temu sam chciałem sobie taką lodówkę zrobić ale w tamtym czasie ogniwa peltiera były w takiej cenie że taniej wychodziło kupić już gotową :D

słuchaj a jak chcesz rozwiązać sprawę z odprowadzaniem ciepła z ogniwa? bo jak dołożysz 2 to trzeba będzie zastosować wydajniejszy wentylator i pewnie jakieś radiatorki na te 2 dodatkowe

Co do obciążenia gniazdka to przedewszystkim porządne gniazdko i powinno wytrzymać - w vectrze c dodatkowe gniazdko można obciążyć max urządzeniem 120W

dziaba20

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Młynka
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: dziaba20 »

120W czyli 12V*10A :) z tego co widziałem to radiator jest na tyle duży że spokojnie wejdzie jedno lub 2 ogniwa jeszcze a z odprowadzaniem ciepła to tie nie martwie z pomocą przyjdzie mi najwyżej sklep komputerowy :) a ten co jest wiatrak jest to wentylator promieniowy więc myśle że sobie poradzi spokojnie:) wszak kompy sie bardziej grzeją a jak ktoś umie kombinować to da sie całego kompa zrobić w pasywnym chłodzeniu :) (tak jak u mnie) narazie czekam na wypłate i dopiero sie biore za zakup ogniw
Elektrownia wiatrowa to jest to

ODPOWIEDZ