hak w astrze kombi

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

co do haka to obowiązkowe są kierunkowskazy na błotnikach bocznych.
Ja w poprzednim aucie schowałem te kierunki i na przeglądzie nie chcieli podbić po powiedzieli że auto musi mieć kierunkowskazy. Pojechałem gdzie indziej i tam akurat tego nie zauważyli i podbili.
Jak znajdzie się upierdliwy gliniarz co się szczegółów czepia to może dowód zabrać jak się uprze.
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: wencik »

U mnie w rodzinie 3 osoby mają hak i nikt nie ma kierunków.... W omedze nie miałem kierunków na zderzakach?? W Escorcie Expressie też nie miałem... A hak był... i przez tyle lat nikt sie nie przyczepił
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Goszas

#13

Nieprzeczytany post autor: Goszas »

Jedras_GW, jestem zdziwiony :shock: pewnie chodzi o to ze jest dlugi zestaw pojazdow czy cos takiego ale ze na blotniku kierunek musi byc :shock: :shock: :shock:

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ja mogę na 100% powiedzieć że muszą być kierunki bo na przeglądzie właśnie nie zrobili mi przeglądu haka bo nie miałem kierunków

ogólnie jest tak że jeśli autko zostało wyprodukowane przed jakimś rokiem z fabrycznym hakiem to nie musi ale ale jeśli zakładasz nowy hak to muszą być kierunki

dodam też że rzadko kiedy diagności zwracają na to uwagę ;) ja akurat na upierdliwego trafiłem :D

ale tymi kierunkami się nie przejmuj - dokup sobie te kierunki na lusterka samoprzylepne - załóż je na przegląd a po przeglądzie zdejmij :D


co do chowanego haka to jest taki przepis że nie możesz jeździć z założonym hakiem - po holowaniu powinno się go odczepić albo zdemontować końcówkę - to też jest na 100% bo gadałem o tym z diagnostą i nawet z jednym policjantem z drogówki - ale znowu tego przepusu nikt nie przestrzega więc luzik - nawet diagnosta mi powiedział że on jeździ z hakiem cały czas choć nie można ale chociaż jest bezpieczniej dla zderzaka


podkreślam że to co napisałem nie są to bzdury wyssane z palca tylko piszę co dowiedziałem się na stacji diagnostycznej więc to na 100% pewne

Goszas

#15

Nieprzeczytany post autor: Goszas »

JOszi, dzisiaj widzialem 2 astry kombi (F) bez kierunkow z hakiem pewnie fabryczny

a jak sie ma nie zdejmowany hak tylko na stale to co :?: nie da sie chowac co ktos ma cala belke odkrecic z asia sie zawita niedlugo do kolegi diagnosty to sie go tez podpytam ;)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

no pewnie fabrycznym albo z założonym hakiem jeszcze przed wejściem tego przepisu

haki na stałe w dużej większości mają odkręcaną tą końcówkę (trzyma się na 4 śrubach zazwyczaj) i też da się je ściągnąć nie demontując belki

ale tak jak mówiłem nikt się do tego nie przyczepia więc po co to odkręcać

jedynie z tymi kierunkami może być problem z przeglądem -zależy czy diagnosta dobrze jest wyuczony czy nie ;)

Goszas

#17

Nieprzeczytany post autor: Goszas »

JOszi, kupic za pare groszy w markecie te kierunki na blotniki przednie z atrapa wlotu powietrza (chrom) zalozyc na 2 kawaleczki tasmy dwustronnej i podpiac na przeglad a pozniej zdjac ;)

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: wencik »

JOszi pisze:zależy czy diagnosta dobrze jest wyuczony czy nie


wiesz, z reguły jest tak że z dobrze wyuczonym diagnostą można sie dogadać ;)

[ Dodano: 2007-04-23, 23:03 ]
ale z tymi kierunkami to mnie zagiełes :)
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Goszas właśnie o tym wcześniej napisałem ;)

Goszas

#20

Nieprzeczytany post autor: Goszas »

JOszi, pisales, ze na lusterka :P i bys kogos w blad wprowadzil
pozdro

ODPOWIEDZ