czy warto zmienic astra 1.7D na zagazowana astre...

pakson

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 08 mar 2008, 23:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

czy warto zmienic astra 1.7D na zagazowana astre...

#1

Nieprzeczytany post autor: pakson »

Witam !!
stoje przed dylematem czy zmienic moja astre 1.7D silnik opla na jakas asterke 1.6 lub 1.8 w gazie czy sie oplaca ?? chodzi mi o to czy bede musial czesciej witac mechanika i czy czesci sa w tej samej cenie co do mojej obecnej astry... faktem jest ze obserwuje ceny gazu to sa na poziomie 2.10 - 2.15 a ropa no niestety troszke drozej stoi... bede wdzieczny za opinie uzytkownikow ktorzy jezdza na gazie juz troszeczke....

mX17DTL

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siemianowice śląskie
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: mX17DTL »

jezeli to tylko kwestia zmiany i nie dokladania finansowego, jezeli rocznik taki sam bedzie jezeli wyposazenie jest podobne i ogolnie auto technicznie ok to ja bym sie nie zastanawial - znam 2 osoby ktore jezdza na gazie przy czym jedna 1.6 8v a druga 1.6 16v - ani jedna nie narzekala chociaz slyszalem taka opinie ze jak sie sypie diesel to podobnie to wyglada jak z sypiacym sie autem z gazem - chociaz gdzie 2 polakow tam 3 opinie

Roman Domański

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 29 kwie 2008, 23:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świebodzin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Roman Domański »

witam porównaj spalanie na gazie i w dislu , i według mnie disel nie wypada gorzej
osobiście nie zamieniłbym sie na autko w gazie , w podobnym roczniku i wyposażeniu,
na coś lepiej wyposażonego to i owszem
ale w takim wypadku kto by chciał moją??
TTI TCB 660 +antena CB Voice Kraft 225 100 cm

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

pakson, jeżeli Twój dizelek jest bezproblemowy, ma dobrą kompresje to ja bym nie zmieniał. Dizel nie koniecznie musi wyjśc taniej od benzyny, zalezy też ile jeździsz, no i bez turbo to jest mułowaty, to fakt.
[External Link Removed for Guests]

a182

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 05 kwie 2008, 22:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: a182 »

Opel Astra 1.6 16v hatchback '96r

Spalanie:
miasto: 12/100
trasa: myśle ze ok 9/100

Ogólnie jestem zadowolony, żadnych problemów z gazem.

merad

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 07 lut 2008, 18:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: merad »

Wszystko zależy gdzie się tankuje (tzn. za ile?). Ja już 6 lat jestem posiadaczem gazu. Pierw założyłem go do 6 letniej nexii i miałem go przez 4 lata (na jednopunkcie - wszystko ok, raz w roku przegląd u gazownika, raz wymienione świece i przewody dwa razy filterek). A teraz mam w asterce na wielopunkcie przez prawie dwa latka i jeszcze nic nie wymieniane. Pod koniec lipca jadę na przegląd to się okaże. W tej chwili przejechałem ją 26tyś km. Jedynym minusem jaki zauważyłem to fakt że mniej mogę załadować do bagażnika i samochód jest cięższy o jakieś 70 kg (waga instalacji).
Jeżeli więc tankujesz po 4,80zł to możesz się zastanawiać, a jeżeli masz dostęp do tańszego jak u nas w Białym niektórzy kupują po 3,00 - 3,50 to nie ma co sobie głowy zawracać.

Astra92

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2008, 10:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jerka
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Astra92 »

ja posiadam silnik 1,4 i mam zalozona instalcje gazowa od października 2007 i jak narazie jestem bardzo zadowolony i oszczędność też duża...miesięcznie robię ponad 1300km (głównie trasa dojazd do pracy) pali niecałe 8l/100, w miescie nie wiem bo nie sprawdzalem

i nie oplaca sie kupywac astry z silnikiem 1,4 jezeli ktoś ma ciężką nogę i będzie chciał zakladać gaz (co prawda mi to nie przeszkadza bo lubię spokojną jazdę...chociaż niekiedy ściska jak wyprzedzają mnie niektróre marki aut których nie lubie:P heh
ale gdybym kupywal 2 raz asterke (mimo iż nieszybko jeżdze i nie mam ciężkiej nogi, to napewno nie kupiłbym już 1,4 tylko minimum 1,6:)
mam 2 miłości...moja Astra i moja kobieta:)

na każde pytanie jest odpowiedź...tak więc nie ma głupich pytań

pawelk

#8

Nieprzeczytany post autor: pawelk »

gaz zdrozeje o 28gr, podniesli akcyze plus podobno 10gr ogolny wzrost, czyli razem okolo 40gr

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

pawelk pisze:gaz zdrozeje o 28gr, podniesli akcyze plus podobno 10gr ogolny wzrost, czyli razem okolo 40gr
Z reszt ą gaz jest produkowany z ropy... to i tak dłógo nie podnosiłą sie jego stawka.

Jak dla mnie przyszłoscią alternatywną jest gaz z krowich placków :) jak dobrze kojarze to jest metan. Samochody może i słabsze ale krowa placka zrobić musi :P a potem doskonały nawóz jest... doskonałe krążenie surowca w ekosystemie.
[External Link Removed for Guests]

Wunsch

#10

Nieprzeczytany post autor: Wunsch »

pawelk pisze:gaz zdrozeje o 28gr, podniesli akcyze plus podobno 10gr ogolny wzrost, czyli razem okolo 40gr
Ech ci politycy! Gaz zdrożeć musiał, ale czy aż tyle? Czytaliście ten artykuł [External Link Removed for Guests] ?

A tak summa summarum nawet jeśli zdrożeje to i tak będzie się opłacało jeżdzenie na lpg. :)

ODPOWIEDZ