czy warto zmienic astra 1.7D na zagazowana astre...

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: dresat »

pawelk,
pawelk pisze:gaz zdrozeje o 28gr, podniesli akcyze plus podobno 10gr ogolny wzrost, czyli razem okolo 40gr
Ale bajdurzysz, Kolego, jak moja śp Babcia po kolacji... Niczego nie ponieśli, nic nie jest w Sejmie zaklepane - zatem po co takie teksty? :shock: Nawet, jak gaz będzie po 2.50, to benka dojdzie do 5 zetów, a więc i tak zagazowany jest na plusie.
myśleć...też bym umiał!

Wunsch

#12

Nieprzeczytany post autor: Wunsch »

dresat masz rację. Sam z rozpędu potraktowałem to jak pewnik. :oops:

pakson

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 08 mar 2008, 23:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: pakson »

Szanowni koledzy forumowicze po moich przeliczeniach na 100 km/ gaz wychodzi o wiele taniej moj dieselek w miescie pali ok max 8 litrow ropy ktora u mnie w miescie kosztuje od 4,65-4,85 zatem na 100 km wychodzi ok. 37,60pln a gaz przyjmijmy ze palila by ok max 12L zatem przy cenach 2,10-2,15 przejechanie 100km kosztowalo by mnie 25,50 a dosyc duzo jezdze bo miesiecznie robie ponad 2000km... moze ktos z was chcialby sie zamienic??:)
Mój Astrolot :)

Gość

#14

Nieprzeczytany post autor: Gość »

to strasznie dużo Ci pali
mondeo nie przekracza 7.5 l przy ciężkiej nodze w mieście a astra w granicach 6l

kamil.komodzins

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 13 cze 2008, 9:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: kamil.komodzins »

pakson pisze:Szanowni koledzy forumowicze po moich przeliczeniach na 100 km/ gaz wychodzi o wiele taniej moj dieselek w miescie pali ok max 8 litrow ropy ktora u mnie w miescie kosztuje od 4,65-4,85 zatem na 100 km wychodzi ok. 37,60pln
U Kolego to trochę dużo Tobie pali. Moja pali w mieście max 6 litrów i to w zimę, a teraz jak jest ciepło to pewnie z 0,5 litra mniej. Na trasie jestem w stanie zejsc do 4,5 litra przy bardzo spokojnej jeździe. Więc mnie 100 km w mieście wynosi 28 zeta, bo ropa kosztuje u mnie w granich 4,6 PLN.

Pozdrawiam

Gość

#16

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Faktycznie sporo pali...moja na trasie schodzi przy 130km/h ok. 4,7, przy jeździe 90km/h ok. 4,3l a po mieście jakieś 5,3-5,7 max. Lepiej zrób przegląd i solidnie ją przeglądnij. To jeden z najekonomiczniejszych silników, jakie znam :)

kamil.komodzins

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 13 cze 2008, 9:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: kamil.komodzins »

Staruch74 pisze:To jeden z najekonomiczniejszych silników, jakie znam :)
I tu się nie zgodzę z Toba. Poprzednio jeździłem VW Golf II 1,6D (zwykły dizelek) miało skrzynię 4-ro biegową i paliło w mieście troszkę więcej jak 5 litrów, a na trasie spaliło jakieś 4,3 litra i to przy prekościach 120 km/h (skrzynia 4 biegowa)

Pozdrawiam

pakson

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 08 mar 2008, 23:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: pakson »

no dokladnie nie wiem ile pali ale przyjalem ze max 8 litrow, teraz jak jechalem trasa predkosciami od 110-140 z gorki:) to przejechalem na 11 litrach 200km. jesli wskaznik nie klamie:) moze w miescie pali mniej ale tak po wskazniku to ciezko mi okreslic bo zawsze staram sie nie jezdzic na rezerwie tylko jak dochodze do rezerwy to tankuje bo ktos mi mowil ze jak diesel sie zapowietrzy to sa problemy pozniej czy to prawda??

[ Dodano: 2008-07-02, 10:03 ]
a i co moze byc powodem wiekszego spalania w moim dieselku??
Mój Astrolot :)

Gość

#19

Nieprzeczytany post autor: Gość »

kamil.komodzins pisze:
U Kolego to trochę dużo Tobie pali. Moja pali w mieście max 6 litrów i to w zimę, a teraz jak jest ciepło to pewnie z 0,5 litra mniej. Na trasie jestem w stanie zejsc do 4,5 litra przy bardzo spokojnej jeździe. Więc mnie 100 km w mieście wynosi 28 zeta, bo ropa kosztuje u mnie w granich 4,6 PLN.

Pozdrawiam

Ty kolego jak się postarasz może zejdziesz ze spalaniem w mieście do 2 litrów :D
Ta spokojna jazda, to chyba z wyłączonym silnikiem.
Proponuję żebyś zalał paliwo pod korek, pojeździł trochę (ok. 100 - 200 km) i ponownie zatankował. Będziesz miał miarodajny wynik, a tak piszesz pierdoły. Chmm 4,5 l ... Cud. Domyślam się,że sam Opel nie wie, że robił tak ekonomiczne silniki. Klękajcie narody :mrgreen: . Napisz o wynikach spalania wg powyższej instrukcji.

P.S.
Ludzie błagam, zanim zaczniecie pisać głupoty zastosujcie się do tej instrukcji. Jak nie zatankujecie pod sam korek nici z pomiaru.
Zalać pod korek znaczy pod korek, a nie do pierwszego odbicia pistoletu. Ma być widoczne paliwo. Nawiasem mówiąc nie zalecam lać pod korek w upały, bo może dojść do pożaru. Szczegółów wam oszczędzę.

Gość

#20

Nieprzeczytany post autor: Gość »

dokładnie, pod korek , żadne dolewki za 20zł

ODPOWIEDZ