błędy: P150, P151,P0160, P0162, P0500- astra 1,6 16v

Gość

błędy: P150, P151,P0160, P0162, P0500- astra 1,6 16v

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam,
Proszę o pomoc. Astra '97 combi, 1,6 16v ecotec ( z plastikową sporą maskownicą nad pokrywkami klawiatury; chyba x16xel lub x16 szr- nie wiem dokładnie).
Problem objawia się następująco: obojętnie na jakim biegu auto jedzie i z jaką prędkością przy hamowaniu silnikiem zapala się pomarańczowa kontrolka silnika, obroty przy wysprzęgleniu spadają (400 500 obr/min) zazwyczaj gaśnie. Pomiędzy przyspieszaniem a hamowaniem da się odczuć nie zbyt wielką dziurę. Podczas hamowania silnikiem da się odczuć nierównomierność tego procesu. Po odczytaniu błędów są jak w temacie. Auto zachowuje się tak na bezynie jak i na gazie. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji w/w błędów.
p.s.
p0500 jest najprawdopodobniej z uszkodzonej linki prędkościomierza; ten typ ma łączoną w połowie i często pękają :(

Krzysiek11

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszczyny
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek11 »

0150 Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy ? 2
0151 Regulacja poza zakresem / sygnał sondy ? l (rząd cylindrów 2) za niski – mieszanka za uboga
0160 Brak sygnału sondy ? 2 (rząd cylindrów 2)
0161 Uszkodzenie w obwodzie grzania sondy ? 2 (rząd cylindrów 2)
0162 Nieprawidłowy sygnał sondy ? 3 (rząd cylindrów 2)
0500 Czujnik prędkości własnej pojazdu

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dzięki,
Nim napisałem posta, to czytałem tą interpretację; lecz nie wiem na jaki element mechaniczny postawić...

? 2 (rząd cylindrów 2), ? 3 (rząd cylindrów 2)

Jak mam to zrozumieć?
Może wystarczy przeczyścić przepustnicę?..

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Panowie, błahe pytanie laika, gdzie w 1.6 16V 97r znajduje się gniazdo diagnostyczne. Czy to jest to znajdujące się w skrzynce z bezpiecznikami po lewe stronie kierownicy u dołu ??

dzięki z góry

Pozdrawiam Achciu26

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Tak,
z lewej strony. W moim 16 pinów a styki okablowane to:3,4,5,6,7,12,16.

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

dzięki kojak i sorrki że w Twoim temacie

[ Dodano: 2008-06-27, 21:02 ]
Panowie mam problem,

Chciałem przejrzeć kody usterek. Więc cóż zgodnie z instrukcję na autokącik w złączu 16 pin zwarłem piny 6 i 5 - 5 centymetrowym kabelkiem fi 0,75. Niestety po przekręceniu zapłony wskaźnik milczy. Zero jakiejkolwiek sygnalizacji gaśnie i zero reakcji. Co się dzieje. Dodam że nie mam żadnych problemów z autem. Raz na 2 minuty podczas jazdy zapaliła się kontrolka jakieś 2 tygodnie temu. Silnik 1.6 16V 97r KOMBI.

Co robić???

Pozdrawiam Achciu

Krzysiek11

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszczyny
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek11 »

achciu wszystko jest OK.W tych rocznikach tak jest,że jak nie ma błędów to kontrolka tylko gaśnie. U ciebie błąd wystąpił 2 tygodnie temu,więc na pewno miałes 20 odpaleń samochodu i kod sam się skasował.

kojak jaki masz silnik?

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Krzyszek11 wielkie dzięki już się martwiłem że coś nie tak z moim kompem. Super wiadomość - brak błędów znaczy się Asiunia sprawna

Wielkie dzięki jeszcze raz

Pzdr Achciu

Awatar użytkownika
TonaTom

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 13 lip 2008, 15:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: TonaTom »

Hej!

Mam tak samo jak kolega tzn. zapala mi sie kontrolka i przy wysprzeglaniu obroty spadają do zera i gaśnie mi silnik..

wy mrugałem sobie błędy i wy mrugało mi 10 5 10 10 - czyli 0500 - Czujnik prędkości własnej pojazdu.

Zaczęło sie wszystko od latającej wskazówki od prędkościomierza wariowała ok 5 min a potem opadła jak kamień w wodę... Później prze wy sprzęg leniu i wybiciu 5iątego biegu obroty spadły do zera i silnik zgasł i tak kilka razy potem przy wy sprzęg leniu z 4 biegu obroty spadły i silnik zgasł.... i czasem pod czas jazdy zapala sie kontrolka Check Engine (kontrolka awarii silnika)

Można ten czujnik wymienić samemu jeśli tak to gdzie on jest? Czy trudno go wymienić? I ile taki czujnik kosztuje...?

Jak ktoś miał takie zdarzenie w swojej F-ce to proszę o pomoc!

Rozparzony Tomek!

Gość

#10

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Czujnik prędkości własnej jest w desce rozdzielczej i dostaje impulsy z linki.
W moim typie wyczyściłem i zaślepiłem EGR oraz naprawiłem linkę; po 60 minutach pasuje nawet z malucha ;).

ODPOWIEDZ