problemy z pracą silnika x16xel

Gość

problemy z pracą silnika x16xel

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam od kilku dni mam dość duże problemy z pracą silnika, np.:
-szarpie zarówno podczas chamowania silnikiem i przyspieszania
-często gaśnie zwłaszcza po wciśnięciu sprzęgła gdy chamuje silnikiem, a gdy odrazu wciskam sprzęgło podczas jazdy to żadko kiedy too się zdarzy
- czasem zapali się kontrolka od silnika i pochwili gaśnie
-brak mocy
-nierówna praca w pełnym zakresie obrotów
wymieniłem filtry i swiece
spalanie w normie
czy ktoś się spotkał z czymś takim?

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Podłączam sie do tematu mam tak samo tyle że mi nie gaśnie podczas jazdy moze dlatego że mam automat. Zmieniony mam filtr powietrza, świece, kable, wyczyszczony silnik krokowy, a i jeszcze jedno jak mi schodzi z obrotów np jak dam w gaz na postoju to coś z rury strzela tak jakby była dziurka w tłumiku - Tłumiki mam całe nowe. Na gazie strzela mniej.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

co do spalania to jednak troszkę wzrosło około 0.5l na 100km, a świece są całe czarne ;/

[ Dodano: 2008-06-28, 14:08 ]
aha i jeszcze strasznie śmierdzą mi spaliny ;/

[ Dodano: 2008-06-28, 21:11 ]
zauważyłem że po przegazowaniu z rury wylatuje trochę czarnego dymu;/

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

dreammen Sprawdź błędy, prawdopodobnie zdycha Ci sonda lambda. Jak wymienisz powinno być całkiem dobrze. Jak dalej coś będzie to przepływomierz wyczyść albo kup nowy.

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

lesio822 pisze:dreammen Sprawdź błędy, prawdopodobnie zdycha Ci sonda lambda. Jak wymienisz powinno być całkiem dobrze. Jak dalej coś będzie to przepływomierz wyczyść albo kup nowy.
niestety niewyskakują błędy dotyczące sondy, ale za to mam następujące: 71, 33, 34, 22, 15,
no i ostatnio 47, czujniki sprawdzałem omomierzem tak samo napięcie i było ok, może to sterownik pada?

Awatar użytkownika
luka153

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 13 maja 2008, 7:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jednorożec
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: luka153 »

lesio822 pisze:dreammen Sprawdź błędy, prawdopodobnie zdycha Ci sonda lambda. Jak wymienisz powinno być całkiem dobrze. Jak dalej coś będzie to przepływomierz wyczyść albo kup nowy.
cewka bedzie do wymiany

snoise

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Strzyżów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: snoise »

Witam Mam ten sam motorek

Przygasanie auta po hamowaniu silnikiem i świecący się Check może oznaczac "czujnik przebytej drogi". Sprawdź linkę prędkościomierza. U mnie też tak było i jest do dziś Wyminan linki nie pomogła.
Jeśli chodzi o zapach spalin to może to być lambda (zmierz ją multimetrem) albo gówniane paliwo. A bierze Ci olej (mój bierze) albo płyn chłodniczy?

Co do szarpania raczej nie przepływka (w X16XEL nie ma przepływomierza), natomiast może to być potencjometr przepustnicy, np. zabrudzona ścieżka i kiepsko łączy i podaje błędne info do kompa. Zajrzeć i wyczyścić. A filtr powietrza i paliwa w jakim są stanie?

A przed jakąkolwiek robotą podepnij autko pod komputer i wszystko Ci powiedzą

Aha jak świece Masz czarne to pewnie bierze olej albo płyn chłodniczy

Generalnie to dobre i wdzięczne silniki tylko ten olej Eh. Pozdro

ODPOWIEDZ