Szwankuje pompa paliwowa ?? - Astra F X16Xel

gumiak

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 27 maja 2008, 22:33
Imię: Przemek
Silnik: X16XEL
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowa/Kielce
Kontakt:

Szwankuje pompa paliwowa ?? - Astra F X16Xel

#1

Nieprzeczytany post autor: gumiak »

Witam. Posiadam silnik X16Xel, automatyczna skrzynia biegów, samochód do niedawna nigdy nie zgasł, z obrotami żadnych problemów... jednak od jakiegoś czasu mam następujący problem - nierówna praca silnika po zapaleniu samochodu na luzie. Silnik jest praktycznie w idealnym stanie więc to raczej nie jego wina. Ostatnio zgasła po chwili po zapaleniu. Diagnoza znajomego - pompa paliwowa - jak uważacie?? O dziwo po założeniu gazu (stag 300) - po przełączeniu na gaz - silnik pracuje równiej na niskich obrotach. Jeżeli to rzeczywiście pompa paliwowa nie orientujecie się jaki będzie koszt zrobienia?? Bo chyba coraz gorzej się dzieje:( będę wdzięczny za wszystkie rady - czy to może być wina pompy? czy jeżeli tak to mogę pojeździć jeszcze na tej póki działa czy lepiej wymienić od razu? A - ostatnimi czasy wymieniany był filtr paliwa więc odpada:) Pozdrawiam!
Moja AstrA --> [External Link Removed for Guests]

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wencik »

No można pojeździć - tym bardziej,że masz gaz :P

Zamiennik kosztuje 100zł. Wymiana hm.. można zrobić samemu :)

Jakie objawy ? Problemy z zapaleniem po dłuższym postoju(jak ciśnienie w układzie troche spadnie) ; no i początkowo przy przyśpieszaniu był problem,a później już przy normalnej jeździe były problemy(wciskasz gaz do dechy a jedzie jak byś leciutko dodawał).
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

gumiak

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 27 maja 2008, 22:33
Imię: Przemek
Silnik: X16XEL
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowa/Kielce
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: gumiak »

Witam.
Kurcze to ja już nie wiem o co to chodzi... Z zapalaniem nigdy nie było najmniejszego problemu. Nieraz stała dłużej nieużywana ale i tak od razu paliła. Żeby się jakoś gorzej zbierał też nie zauważyłem... Jedyny problem to naprawdę to że jak stoi na luzie po zapaleniu to słychać że silnik troszkę nierówno chodzi no i bardzo rzadko gaśnie wtedy czasem.
Moja AstrA --> [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ